ZMĚNA TESTŮ + Provoz školy od 12. dubna 2021

POZOR, začali jsme používat antigenní testy od Signclean.

​Video návod   -   Rychlý návod (.pdf)    -   Komiksový návod (.pdf)

V návaznosti na jednání Vlády ČR dne 6. dubna 2021, vydaná související mimořádná opatření MZ a soubor pokynů MŠMT bude provoz školy následující:

1. V týdnu od 12. 4. 2021 probíhá prezenční výuka žáků 1. třídy a 3. + 5. třídy, v týdnu od 19. 4. 2021 budou žáci vzděláváni distančně.

2. V týdnu od 12. 4. 2021 probíhá distanční výuka žáků 2. třídy a 4. třídy, v týdnu od 19. 4. 2021 budou žáci vzděláváni prezenčně.

3. Testování žáků - 1./2. třída v 7:45 hodin vždy v pondělí a čtvrtek, 3. + 5./4. třída vždy v pondělí a čtvrtek v 8:10 hodin v přízemí v Soukenické 10. V ostatní dny bude škola otevřena v 7:55 hodin.

4. Ranní školní družina je po dobu rotační výuky zrušena, odpolední družina je do 17:00 hodin.

5. Školní jídelna je v provozu, žáci, kteří jsou podle rozpisu přítomni ve škole, jsou přihlášeni ke stravování. Odhlášení provádí zákonní zástupci.

6. ZUŠ bude v provozu od 12. 4. 2021 pouze pro individuální výuku (1 pedagog - 1 žák), žáci se netestují. Lze využít i distanční výuky.

7. Podmínkou přítomnosti ve vyučování je negativní antigenní test, škola bude využívat testovací sady LEPU testů. Pro žáky 1. až 3. třídy je povolena přítomnost a pomoc rodičů, pedagogičtí pracovníci zajišťují organizaci a průběh testování.

8. Testování se neprovádí u osob, které
a) absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního pozitivního PCR testu, tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit,
b) doloží negativní výsledek RT-PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu, provedený na odběrovém místě, které nejsou starší než 48 hodin,
c) doloží certifikát o provedeném očkování a od aplikace druhé dávky uplynulo nejméně 14 dní.

9. Dále jsou umožněny skupinové konzultace žákům 2. stupně, kteří jsou ohroženi školním neúspěchem, anebo žákům 9. třídy před přijímacími zkouškami, žáci jsou testováni.

10. Podrobnosti včetně rozvrhu hodin budou uveřejněny v Bakalářích, dále postupy pro adaptaci a hodnocení žáků a testování žáků 9. tříd před přijímacími zkouškami.

Manuál COVID-19 Testování ve školách duben 2021

jsme potěšeni Vaším zájmem o naši školu. Zápis do 1. třídy školního roku… Otevřít

18. 3. 2024