ZÁKLADNÍ INFORMACE:

Školní družina je určena žákům 1. - 4. třídy ZŠ.

Žák může být přijat do školní družiny pouze na základě řádně vyplněné písemné přihlášky,

Přihlášku je nutné odevzdat nejpozději v den  nástupu do školní družiny vedoucí školní družiny.

Každý žák, který dochází společně s družinou na obědy, musí být přihlášen do školní družiny.

Školní družina užívá prostory v budově 1. stupně základní školy na Soukenická 10.

Ceník školní družiny naleznete ZDE. (Platí pro ty, kdo neuzavřeli dosud smlouvu o úplatě za vzdělávání).

Ve vnitřním řádu školní družiny jsou uvedeny podmínky, za kterých může ředitel školy zákonnému zástupci účastníka úplatu snížit či jej od ní zcela osvobodit. V ostatních případech  lze vedení školy požádat o individuální přístup.

STRUKTURA ŠKOLNÍ DRUŽINY:

1. Oddělení: (1. a 2. třída ZŠ ), počet žáků ŠD
vychovatelka: Lenka Chocenská (vychovatelka, vedoucí školní družiny a školního klubu)
asistentt pedagoga: Bc. Denisa Pikola
Kontakt: 737 766 217, chocenska@veselaskola.cz

3. a 4. Oddělení: (3. třída ZŠ), počet žáků ŠD
vychovatelka: Regína Chaničkovská (vychovatelka)
asistentt pedagoga: Marie Grimová
Kontakt: 777 221 766, chanickovska@veselaskola.cz

Ranní družina:
vychovatelka: Regína Chaničkovská (vychovatelka)
Kontakt: 777 221 766, chanickovska@veselaskola.cz

Koncová družina:
Úterý: Bc. Denisa Pikola
Ostatní dny: Lenka Chocenská

DENNÍ ROZVRH ŠKOLNÍ DRUŽINY:

• Ranní družina
    Čas příchodu do ranní družiny ​7.25- 7.35
    Trvání ranní družiny 7.25 - 8.15
  • Oběd a odpolední družina
    Konec vyučování - 15.00. Po obědě následuje relaxace a po ní hlavní program.
    Na ifnormační tabuli vedle dveří je uvedeno, kde má které oddělení právě program (herna, učebna, hřiště). V případě odchodu mimo areál školy - například na hřiště, sdělujeme toto rodičům písemně i do WA.
    Děti, které mají zájmový kroužek nebo výuku v ZUŠ zůstávají s jednou z vychovatelek v areálu školy. Děti, u kterých rodiče požadují doprovod, vyzvedává lektor zájmového kroužku či učitel ZUŠ.
  • Koncová družina - v areálu školy Soukenická 10 - učebna v přízemí.
    15.00 - 17.00 Náplní je klidnější činnost: příprava na vyučování, relaxace, zájmové činnosti. Vyzvedávání dětí je libovolné.

ČAS VYZVEDÁVÁNÍ ZE ŠKOLNÍ DRUŽINY:

1. Po obědě (v závislosti na rozvrhu) vždy max. 40 minut po skončení výuky. Poté probíhá ve školní družině hlavní program. Vyzvednutí v době hlavního programu je možné řešit výjimečně individuálně po domluvě tak, aby to nenarušilo program.
  2. Následně kdykoli od 15:00 do 17:00

Jsme v tomto motivováni především snahou zajistit Vašim dětem plnohodnotný program a zároveň nepřetržitý dohled a tím zajištění jejich bezpečnosti.

Školní družina končí svou činnost v 17:00, poté musí všichni žáci opustit školní prostory.

Postup při nevyzvednutí žáka po 17:00 je uveden ve Vnitřním řádu školní družiny.

Pobytová část herny

Upořádání herny, které jsme provedli o loňských prázdninách děti uvítaly a plně využily možností plynule přecházet z jedné činnosti k druhé, od spontánní hry k tvořivosti nebo odpočinku a zase zpět.

O letošních prázdninách jsme vytvořili novou akční fresku ve sportovní částí herny a na dveřích se objevila dekorace, která každému říká, že vstupuje do prostoru plného možností.

Trvalé prostory školní družiny jsou nadále v učebně v přízemi, kde probíhá i ranní a koncová družina.

CELOROČNÍ HRA ve školní družině "Království nebeské"

Dokončíme, co jsme začili minulý rok.
Podrobnosti naleznete zde

Aktualizace dne 21. 7. 2024