Školní klub

Přihláška do školního klubu

Odhlášení ze školního klubu
Vnitřní řád školního klubu

Ceník školní družiny a školního klubu

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Školní klub Veselé školy je určen žákům 5. - 9. třídy, pro žáky 1. - 4. třídy je určena školní družina.

Ceník školní družiny a školního klubu naleznete ZDE.

Žák může být přijat do školního klubu pouze na základě řádně vyplněné písemné přihlášky, kterou lze vyzvednout v kanceláři budovy školy, u třídních učitelů/učitelek nebo vytisknout přímo z webových stránek. Přihlášku je nutné odevzdat nejpozději v den nástupu do školního klubu.

STRUKTURA ŠKOLNÍHO KLUBU

1. Oddělení: (5. -9. třída ZŠ),  žáků

vychovatelka: Bc. Barbora Vasatá (a.p., vychovatelka)
Kontakt: 721 161 500, bvlasata@seznam.cz

DENNÍ ROZVRH ŠKOLNÍHO KLUBU

• Ranní družina - možná pro žáky 5. ročníku
    Čas příchodu do ranní družiny ​7:25- 7:35, budova I. stupně v Soukenická 10

• Odpolední školní klub
    Ve dnech vyučování od 13:00 do 15:00 v budově Soukenická 20. Žáci přicházejí do školního klubu po obědě a věnují se nabízeným činnostem dle vlastní volby. Hlavním programem školního klubu je možnost relaxace po vyučování, příprava na vyučování, účast v nabízených tvůrčích a rozvojových činnostech.

• Koncová družina
    V případě, že žák pokračuje v odpoledních hodinách ve studiu na ZUŠ nebo v zájmovém kroužku, pokračuje od 15:00 ve školní družině v budově I. stupně v Sukenické 10.

• Velká přestávka, přestávka mezi dopolední a odpolední výukou
    Žáci 2. stupně mohou trávit čas ve školním klubu pod dohledem pedagogů během velké přestávky a mezi dopolední a odpolední výukou. Tato služba je BEZPLATNÁ. Žáci, kteří chtějí trávit ve školním klubu přestávku mezi dopolední a dopolední výukou, musí rovněž odevzdat řádně vyplněnou přihlášku do školního klubu.

DENNÍ PROGRAM ŠKONÍHO KLUBU:

• Odpolední školní klub - v areálu školy Soukenická 20
    13.00 - 15.00  Relaxační a zájmové činnosti. Příprava na vyučování.

K relaxaci mají žáci možnost využít poslech hudby, kvalitní četbu, deskové hry.
    Ze zájmových činností nabízíme možnost učit se focení s DSLR, práci s kreativními počítačovými programy, šití, klasické výtvarné techniky, práci s 3D perem.
    K přípravě na vyučování lze využít kvalitní hardwarové vybavení s připojením k internetu a možností barevného tisku. Žáci se zde mohou věnovat práci na domácích úkolech, školních projektech, na projektu školní olympiády, přípravě na přijímací zkoušky na gymnázia a střední školy.
    Mohou se také na základě zájmu účastnit tématických besed a workshopů na aktuální témata.

AKCE ŠKOLNÍHO KLUBU

Žáci školního klubu se mohou účastnit podle zájmu pravidelných akcí školní družiny:

1. Legohraní v CB

Termíny ještě ladíme. Děti budou moci navštěvovat pravidelně areál CB v Soukenické 15 a pracovat s obrovským arzenálem různých stavebnic lega. Navazujeme tím na úspěšnou jednorázovou akci v minulém roce:

2. Workshopy v nizkoprahu Young Caritas v Haštalské ulici

Kromě tvořivých a tanečních workshopů jsme si užívali především velké motitanové stavebnice. Lektorka tance nás naučila hrát taneční pexeso a při výuce HIPHOPu jsme pochopili, že i za moderním tance je hlavně dřina, než to začne být zábava. Protože nás to hodně bavilo, rádi bychom v návštěvách YC pokračovali.

3. Zimní bruslení
Opět se v zimních měsících chystáme pravidelně na brusle.

KALENDÁŘ AKCÍ

PLÁN ZÁŘÍ 2023

1. Rekonstrukce prostředí školního klubu

Milí rodiče, školní klub se o prázdninách "vybarvil" a vyzdobil ve snaze vytvořit příjemné prostředí pro naše milé TEEN-agery. Nabízí klidné a prostorné prostředí pro rozvoj jejich zájmů a naplňování potřeb. Podobným procesem prošlo i vybavení klubu.

(Ještě nás čeká usazení HW na místo, pověšení závěsů, poliček a umístění pohovky)

2. CELOROČNÍ HRA ve školní družině "Království nebeské" je otevřena i zájemcům ze školního klubu.

Nejde o "nalévárnu" dobra trychtýřem :). Hra je postavená na principech zážitkové pedagogiky a směřuje kromě prožitku a pochopení důležitých principů životní cesty také k osvojení si praktických, užitečných dovedností. Účast ve hře je dobrovolná. Splněný úkol znamená získání korálku s určitým symbolem a barvou. Vaše dětu se budou moci naučit například základy první pomoci pro děti, základy sebeobrany pro děti, procvičí si paměť, připraví si společnou hostinu.
Podrobnosti naleznete zde