Zahájení školního roku 2024/2025

Milí žáci, vážení rodiče,
prázdniny nezadržitelně končí a celý tým pracovníků Veselé školy se na vás těší. Máme pro vás smršť důležitých informací pro hladký rozjezd školního roku 2024/2025:

Pondělí 2.9.2024

Slavnostní zahájení pro oba stupně na dvoře Soukenické 10 v 8:15.
Poté se krátce rozejdou žáci se svými třídními učiteli do svých tříd a nakonec se přesuneme po třídách na mši svatou k zahájení školního roku od 9:30 v kostele sv. Petra s pasováním prvňáčků. Na mši svatou jsou srdečně zváni všichni rodiče a přátelé školy.
Program prvního školního dne končí cca v 10:30, nebude oběd ani školní družina.

Žáci 5. - 9. třídy odchází od kostela po mši svaté samostatně. Prosíme, vyzvedněte si žáky 1.- 4. třídy osobně před kostelem po mši svaté nebo předejte třídní paní učitelce písemný souhlas, že žák může po mši svaté odcházet samostatně nebo v doprovodu staršího sourozence.

Úterý 3. září 2024

Příchod do ranní družiny mezi 7:25 a 7:35 pro žáky, kteří již odevzdali přihlášku

Příchod na Ranní zpívání mezi 7:55 a 8:10 - pro 1. stupeň v 1. třídě Soukenická 10, pro 2. stupeň v kapli Soukenická 20

Ranní zpívání od 8:15 je součást výuky na Veselé škole, příchod po 8:15 je pozdním příchodem

Předávání, kontrola a podepisování učebnic a pracovních sešitů atd. a rozdělení skříněk, třídnická hodina
Konec výuky je pro 1. a 2. třídu v 11:45, pro 3. a 4. třídu ve 12:05, pro 5. a 6. třídu ve 12:25 a pro žáky 7. - 9. třídy ve 12:45.

Pro ty, kteří mají zaplaceno, bude připraven oběd a pro ty, kteří odevzdají přihlášku i školní družina (na Soukenické 10) a pro žáky 5. - 9. třídy školní klub. Školní klub běžně funguje od 13.00 do 15.00, nachází se v budově Soukenická 20 v suterénu - tzv. MakerSpace = prostor pro TVŮRCE:-) Pro zájemce je možné pokračovat od 15:00 do 17:00 v koncové školní družině, kam je převádí vychovatelka.

Školní klub je i pro žáky 2. stupně, kteří mají odpolední výuku, a volnou hodinu po obědě mohou trávit řízenou činností či jinými smysluplnými aktivitami pod pedagogickým dozorem. Tato hodina je zdarma, je ale potřeba vyplnit přihlášku do školního klubu na tuto volnou hodinu. Třídy jsou během volné hodiny bez dozoru zamčené. Žáci se nesmí bez dohledu v době volné odpolední hodiny a po konci vyučování volně pohybovat po celém areálu školy bez dozoru zaměstnance školy.

Koncová školní družina od 15:00 do 17:00 je s omezenou kapacitou a přijetí do koncové školní družiny se řídí pravidly pro přijetí dle platného Vnitřního řádu.

Od 4. září výuka dle rozvrhu – v Bakalářích a na školním webu pod odkazem TŘÍDY

Školní družina a školní klub začíná svůj provoz Ranní družinou od úterý 3.9.2024.
Žáci 1.- 4. třídy jsou přijímáni do školní družiny, pro žáky od 5.třídy je k dispozici školní klub.
Podmínkou přijetí žáka je odevzdání platně vyplněné přihlášky nejpozději v den začátku docházky žáka.

Možnost odevzdat Přihlášku do školní družiny či klubu:
a) 2.9. 2024
8.30 - 9.00 - dvůr Soukenická 10 - vedoucí vychovatelka Lenka Chocenská
10.15 - 12.00 - dvůr Soukenická 10 - pedagogové školní družiny a klubu
b) Ostatní dny
Po domluvě - pouze k rukám vedoucí vychovatelky, důvodem je nutnost kontroly náležitostí přihlášky.

Přihlášku si můžete stáhnout z webu Veselé školy a přinést ji již vyplněnou. Tamtéž máte k dispozici vzor správně vyplněné přihlášky.
nebo ji můžete vytištěnou získat ve škole - na dvoře S10 2.9. v uvedených časech, ve schránce pod magnetickou tabulí vedle vchodu do budovy či v sekretariátu.

Při odevzdání Přihlášky je možnost seznámit se s obsahem Vnitřního řádu školní družiny či Vnitřního řádu školního klubu, oba řády jsou rovněž k dispozici na webu školy. Dokumenty obsahují důležité informace o provozu, o právech a povinnostech účastníků a jejich zákonných zástupců, seznámení se s nimi je pro zákonné zástupce účastníků povinné. Žáci s nimi budou seznámeni během činnosti školní družiny nebo klubu.

PS: Při zaplacení úplaty za vzdělávání na ZŠ máte automaticky zaplacenou školní družinu nebo školní klub, ale je potřeba podat přihlášku do družiny či klubu - to automatické není. Kdo není přihlášen, s tím nepočítáme.

Výuka ZUŠ začíná domlouváním individuálních hodin od 2.9.2024, hromadná výuka ZUŠ a kroužky začínají od 9.9.2024.

Termíny kroužků ZŠ ještě finalizujeme, o nich bude brzy samostatná aktualita:-)

Na školním webu pod odkazem O ŠKOLE najdete přehled Organizace školního roku. Připravili jsme zde přehled mnoha aktivit - určitě se hodí si pročíst a brzy budou i na Bakalářích:

Věřím, že společně zažijeme ve škole spoustu skvělých momentů, že se naučíme spoustu nových dovedností a co je v nás již dobré, to posílíme.
Přeji vám Boží požehnání do celého školního roku.

Mgr. Martin Jeřábek
ředitel Veselé školy

Třídní schůzky Po 9. 9. 2024

30. 8. 2024