První den ve škole

Vážení rodiče, milí žáci,
dne 1. září 2021 zahájíme nový školní rok.

Doufám, že se budeme moci vídat každý školní den a že covidové období s distanční výukou je již za námi. Ve škole se na vás těší vaši učitelé, stávající i ti, kteří ve škole začínají učit. Máme pro vás také nové kamarády, vaše nové spolužáky. Připravili jsme nové učebnice, úkoly, projekty, výpravu po staré Praze a řadu dalšího. Září se bude týkat oslav sv. Ludmily, připomenutí a podrobnosti budou uvedeny v další aktualitě.

Ve středu 1. září se žáci 1. stupně sejdou v Soukenické 10 na dvorku před vchodem do budovy školy v 8:30 hodin.

Rodiče žáků 1. třídy mohou své děti doprovodit do třídy.

Žáci 2. stupně se sejdou v Soukenické 20 na dvorku před budovou školy v 8:45 hodin.

Po vstupu do třídy 1. září provedou žáci 2. až 9. ročníku testování antigenními testy. Žáci 1. ročníku provedou testy 2. září. Další testování proběhne 6. a 9. září.

Ve společných prostorách školy mají všichni žáci roušky, dospělí používají respirátory.

Ve třídách žáci a učitelé nemají roušky.

Žáci 1. třídy ve třídě i 1. září mohou být bez roušek, rodiče mají po celou dobu respirátory.

Výjimku z testování mají očkovaní žáci, žáci po prodělané nemoci covid-19 v době 180 dní od pozitivního testu a žáci, kteří byli testování v odběrovém místě. Vše je nutné 1. září doložit vyučujícím.

Budeme dodržovat hygienická pravidla.

Po skončení testování a úvodní hodině bude následovat mše v kostele sv. Petra Na Poříčí. Žáci půjdou s třídními učiteli dle časového harmonogramu. Mše se bude konat od 10 hodin, předpokládaný konec je v 11 hodin. Mši bude sloužit pan biskup Václav Malý. Rodiče mohou své děti doprovodit, všichni jsou vítáni. Po mši si mohou přítomní rodiče své děti odvést, ostatní žáci odchází s třídními učiteli do školy.

Školní družina a školní jídelna budou v provozu od 1. září. V případě zájmu žáci 1. třídy a žáci, kteří nově nastupují, odevzdají vyplněnou přihlášku ke stravování a k zařazení do školní družiny. Formuláře jsou k dispozici na školním webu. Nezapomeňte se k odebírání obědů přihlásit.

Přeji nám všem úspěšný školní rok.

Mgr. Ing. Ivana Poláčková
ředitelka

jsme potěšeni Vaším zájmem o naši školu. Zápis do 1. třídy školního roku… Otevřít

18. 3. 2024