Logická olympiáda 2023 - VÝSLEDKY SOUTĚŽE

Výsledky soutěže

Milí rodiče a drazí žáci,

v měsíci říjnu proběhlo celorepublikové kolo soutěže Logické olympiády 2023. Naši školu reprezentovalo celkem 19 žáků a to ve 3 kategoriích.

Vyhlášení proběhne na 1. stupni ve čtvrtek 2. 11. a na 2. stupni v pátek 3. 11. v rámci Ranního zpívání.

Všichni žáci obdrží pochvalu (=zelenou kartu) a drobnou odměnu.
Žáci, kteří ve své kategorii získali za náš kraj kvantil vyšší než 50, obdrží Pochvalu třídního učitele.

Rádi bychom Vám poděkovali za zapojení Vašich dětí do soutěže Logická olympiáda. Vážíme si Vaší spolupráce a doufáme, že motivujete své děti i v dalším ročníku.

Všem reprezentantům srdečně gratulujeme!

Výherci v rámci školy, kteří obdrží Pochvalu třídního učitele jsou:

Kategorie A1 (1. ročník ZŠ)

Celkem se v Kategorii A1 (1. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 3610 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 568.

Pořadí (škola)     Příjmení, jméno Třída
1.     Modráčková, Stela 1.

Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ)

Celkem se v Kategorii A (3.-5. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 17243 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 2133.

Pořadí (škola)     Příjmení, jméno Třída
1.     Modráčková, Sára 5.
2.     Kmošková, Sarah Monika 5.
3.     Pavelka, Hugo 4.

Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ)

Celkem se v Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 25736 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 2260.

Pořadí (škola)     Příjmení, jméno Třída
1.     Kunetková, Judita 9.

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou Česko založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

• Soutěž je pro soutěžící zdarma.
  • Soutěž je vyhlášena pro následující kategorie:

Kategorie MŠ: mateřské školy

Kategorie A1: žáci 1. třídy základní školy

Kategorie A2: žáci 2. třídy základní školy

Kategorie A: žáci prvního stupně základních škol (3. – 5. třída).

Kategorie B: žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, tj. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií).

Kategorie C: studenti všech druhů středních škol, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia. Soutěže se mohou zúčastnit pouze studenti běžného denního studia SŠ (gymnázium, SŠ, učiliště, konzervatoř atd). Maximální věk studenta je omezen na 20 let, soutěžit tedy mohou jen děti a studenti narození 1. 9. 2003 a později.

Nejlepší řešitelé z kategorií A, B a C postoupí do krajských kol. Nejlepší řešitelé z kategorie MŠ ve vybraných okresech postoupí do okresních kol. Soutěžící z kategorie A1 a A2 absolvují jen základní kolo a nepostupují do krajských kol.

Krajská kola pro kategorii A, B a C proběhnou 3. listopadu 2023

Finále soutěže se uskuteční v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky 4. prosince 2023

Přijatí žáci do 1. třídy pro školní rok 2024-2025

26. 4. 2024 Otevřít