Kaplan Jiří se loučí

Kaplan Jiří se loučí

Sotva přišel, odchází...

Všichni už se těší na prázdniny, možná i někdo stříhá metr posledních dní do vysvědčení. Jaký byl tento rok, co je skryto v nitrech těch, kteří usedali do lavic Veselé školy? Byli prohloubeni poznáním? Odnáší si vědomosti a touhu růst?

Čas to vyjeví. Někteří rostou, jiní se uzavírají, všem je dána možnost pracovat se svou životní cestou. Bratr a Pán každého člověka, Kristus, zve ke společné cestě časem života.

To se týká i kaplana Jiřího. Sotva se trochu ve škole rozkoukal a zjistil, na co by mohl navázat, sotva si zapamatoval ty „tišší“ žáky ze tříd, už se loučí. Přesněji, je mu řečeno, aby se rozloučil. Léto pro něj bude ve znamení změn.

Na přání představených si budu balit na konci června kufry a odejdu na jiné místo – nastoupím do farnosti Chodov. Z chodeb i učeben tak zmizí tvář mírně vrásčitá, spíše neveselá.

Začátkem roku 2022 jsem souhlasil s prosbou představených, že na Veselé škole budu kaplanem a učitelem (navíc k plné službě v holešovické farnosti). Plánováno to bylo s výhledem na několik let. Nyní ale z důvodu personální nouze dochází k mému přeložení.

Podle představených je jinde má služba více potřebná. Protože, co do výkonu patřím mezi průměrné kněze, není pro mne možné překračovat trvale své hranice a dělat práci za dva. Stěhování a zapracování na novém místě vyžaduje mou plnou pozornost. K tomu mi zaznívá i starý výrok z praxe: „Když je strom často přesazován, nenese ovoce.“

Kaplan Zeman se představil, nyní se loučí. Ještě snad stihne na některá vysvědčení napsat slíbené smajlíky…

S přáním velkého dobra a odvahy pro celou Veselou školu a její přátele se loučím a rád pamatuji!

Jiří Zeman
skoro ex-kaplan

 

PS: Od září 2022 by měl do Veselé školy nastoupit školní kaplan z řádu dominikánů, otec Maciej Niedzielski, farář u kostela sv. Jiljí.

 

Požehnané léto!

1. 7. 2024

Milí žáci, vážení rodiče,
máme za sebou školní rok 2023/2024, žáci sklidili plody své celoroční práce a vše jsme v pátek završili… Otevřít

 

Závěrečná mše svatá s udílením svátostí křtu a 1. svatého přijímání

27. 6. 2024

Vážení zákonní zástupci, milí žáci,

zítra tj. v pátek 28. 6. 2024 bude den zahájen slavnostním Ranním zpívání na 1. stupni… Otevřít

 

Lapbook historické slohy - závěrečné práce 5. třídy

22. 6. 2024

Na dvorku Soukenické 10 a také v příloze níže najdete hezké práce 5. třídy.

Místo závěrečného testu z ČaS … Otevřít

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

zavřít

Název pop-upu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Duis risus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe

Zavřít