Den církevního školství 2023

Vážení rodiče, milí žáci,

po svátku svaté Ludmily, patronky církevních škol, ve středu 20. září nás čeká Den církevního školství.

S vybranými žáky se ráno vypravíme do katedrály sv. Víta, kde od 10.00 do 11.30 proběhne mše svatá s předáváním ocenění osobnostem církevního školství a bude spojená také s oslavou narozenin pana arcibiskupa Jana Graubnera a biskupa Karla Herbsta.
Veselá škola má letos tu čest vést hudební doprovod celé mše svaté.
Mše je jen pro pozvané (kvůli kapacitě), ale bude přenášena online a snad pak půjde pustit i ze záznamu. Viz https://katedrala.tv

Organizační pokyny:
- žáci, kteří zpívají ve schole a žáci, kteří mají nacvičen sestavu s prapory odchází v 8:00 ze Soukenické 10 s paní učitelkou Bártovou
- žáci, kteří reprezentují školu na mši svaté odcházejí po ranním zpívání ze Soukenické 20 v 8:35 a v 8:45 ze Soukenické 10 s paní učitelkou Modráčkovou a paní učitelkou Svobodovou
Všichni žáci musí mít vhodné slavostí oblečení.

Všichni jste následně zváni od 12:00 do 15:00 do přilehlé zahrady Arcibiskupského paláce na doprovodný program k prezentaci církevních škol zřizovaných Arcibiskupstvím pražským.

Čekají nás různá vystoupení žáků/studentů na pódiu (včetně naší ZUŠ), stánky škol, aktivity pro děti a mládež, "úniková" hra...

Veselá škola bude mít ve svém stánku workshop s 3D tiskem a výtvarným tvořením - kroužek 3D tisku tedy nebude ve škole. Školní klub a odpolední vyučování 7. a 8. třídy bude spojeno s výpravou na tuto akci.

Těšíme se na vás:-)

Přijatí žáci do 1. třídy pro školní rok 2024-2025

26. 4. 2024 Otevřít

jsme potěšeni Vaším zájmem o naši školu. Zápis do 1. třídy školního roku… Otevřít