Bambulín ve finále soutěže Eduard

Náš divadelní soubor postoupil do finále prestižní soutěže amatérských divadel Eduard divadla Karlín.
Soutěžní vystoupení s představením O skřítkovi Bambulínovi se bude konat 18. 6. 2024 ve 13:00 na malé scéně divadla Karlín.

Blahopřejeme všem účastníkům a rodičům dětí literárně-dramatického oboru a sboru !-)

VIDEOPOZVÁNKA

Anotace:

Divadelní představení se zpěvy „O skřítkovi Bambulínovi“ navazuje na CD s písničkami a povídkami pro děti skladatelů Tomáše Pálky a Michaely Pálky Plachké, které vzniklo v roce 2018. Skladatelé se při jeho tvorbě inspirovali svými vlastními malými dětmi. Při průzkumu českého trhu zjistili, že je na něm velmi málo kvalitních a zajímavých písniček pro malé děti, proto se rozhodli jej o pár nových autorských písniček obohatit.
CZŠ a ZUŠ Veselá škola se spojila s autory hudby a zrodila se myšlenka společného zpracování této látky do uceleného divadelního představení s přesahem projektového vyučování. V příběhu jsou obsažena témata jako pomoc druhému, budování vztahů a přátelství, objevování hodnot, tvořivosti a umění na různých úrovních. Skřítek Bambulín dále nezapomíná ukázat malému divákovi radost z běžných událostí, všedních věcí, klade důraz na starost o blízké atd. V dnešním hektickém světě je velmi dobré tyto hodnoty a situace dětem neustále připomínat. Spolupráce učitelů s dětmi je výborným příkladem toho, že umění se dá tvořit aktivně, s láskou a pokorou na všech věkových úrovních.

Představení je vhodné pro mateřské školy a 1. stupeň základních škol (1. - 5. třída).

Do projektu se zapojil výtvarný kroužek seniorů „Haštalka“ při středisku sociálních služeb na Praze 1 a volnočasové centrum „Packa – Neratovice“, kteří vyrábí maňásky a loutky skřítků Bambulínů. Výtěžek z prodeje poputuje na charitativní účely.

Kolíčkový den ve Veselé škole 22. 10. 2024

21. 10. 2024 Otevřít

Pestré vzdělávání

19. 10. 2024

Ve středu 16. 10. se žáci na 1. stupni dozvěděli, že prasátka zdaleka nejsou takoví čunčové.

Vyjádření Veselé školy proti nepravdivým informacím

16. 10. 2024

Vážení rodiče a přátelé školy,

v posledních dnech se na sociálních sítích šíří nepravdivé a zkreslené informace týkající se… Otevřít