Mše svatá v kostele svatého Josefa

V úterý 15. října škola se pro školu konala mše v kostele svatého Josefa na náměstí Republiky. Mši celebroval pan biskup Václav Malý, který posléze navštívil i naši školu, aby si popovídal s žáky. Průběh mše popsali dva žáci deváté třídy.

V úterý jsem šel do školy jako jindy, ale tento den začal trochu jinak. Na dvorku na nás čekal pan učitel, který nás dovedl do kostela, kde čekali další učitelé a žáci. V kostele byla krásná výzdoba a příjemná atmosféra, kterou tvořili žáci společně s učiteli.

Skoro celou mši vedl pan biskup Malý, který dokázal vše krásně organizovat i vše popsat. Také se mi líbilo, že pan biskup je skromný a cítí se mezi všemi roven, což celou mši svatou velmi zlepšuje, stejně jako pozornost lidí v kostele. Také pan biskup poděkoval téměř za veškeré služby žáků, učitelů a speciálně poděkoval a zároveň pogratuloval paní ředitelce, které se dle mého mše svatá také líbila.

Když jsem ze mše svaté odcházel, cítil jsem se uvolněný a příjemně nalazen. Následně jsem začal konverzaci se spolužáky, kterým se dle všeho mše také líbila. Příjemné bylo, když za námi přišel otec Jindřich a začal si s námi kamarádsky povídat.

Když jsme přišli do školy, měli jsme ještě povídání žáků s biskupem Malým.

(Kristián Müller, 9. třída)

Všichni jsme se seřadili a usadili v kostele. Mše trvala od devíti do deseti hodin a vedl ji biskup Malý, kterého doprovázeli vybraní žáci z 9. třídy jako ministranti. Hostie poté též nesli dvě vybrané žákyně 9. třídy.

Celou mši se zpívaly již naučené písně, které se učili všichni žáci a učitelé Veselé školy. Mše byla zakončena potleskem pro paní ředitelku a předáním květiny.

Poté jsme se přesunuli zpět do školy a do školní kaple, kde bylo setkání žáků s biskupem Malým. Měli jsme možnost se ho na něco zeptat. Po otázkách typu „Co jste měl k snídani?“ či „DC Universe nebo Marvel?“ přišly normální otázky typu „Jaké je to být biskupem?“ atd.

Pan biskup měl k nám různé proslovy a použil i metaforu se zahrádkou, kdy řekl, že škola je jako naše zahrádka, o kterou musíme pečovat.  Mezi posledními slovy bylo i přání všeho nejlepšího do nového školního roku.

(Justýna Malinovská, 9. třída)

Zahájení školního roku ve Veselé škole

26. 8. 2019

Školní rok 2019/2020 bude zahájen v pondělí 2.9.2019 v 8:30 hod. v Soukenické 10 pro 1. stupeň, v Soukenické 20 bude budova… Otevřít

VYUČOVACÍ HODINY

2. 9. 2019 Otevřít

6. 9. 2019

Zde najdete informace, kdy se konají třídní schůzky.