Kolíčkový den ve Veselé škole 22. 10. 2024

Vážení rodiče, milí žáci, drazí přátelé Veselé školy,

Veselá škola se opět zapojí do dobročinné sbírky pro Jedličkův ústav. Naši žáci se svými třídními učiteli mohou aktivně zapojit prodejem i mimo budovu školy.

Stejně tak se můžete zapojit i vy jako rodiče.
Základní školy se zapojí prodejem kolíčků i přímo v budově školy, kam přivezeme kasičku a kolíčky s informacemi o akci. Žáci, rodiče a zaměstnanci školy pak budou moci přispět 50 Kč do kasičky a získat tak Zelený kolíček – symbol spojení zdravých lidí a lidí s handicapem.

Zakoupením kolíčku lidé přispějí Nadaci Jedličkova ústavu, která pomáhá dětem a mladým lidem s postižením začlenit se do běžného života. Příspěvky budou použity na pořízení kompenzačních pomůcek, které jsou nezbytnou součástí pro usnadnění života dětí a mládeže s tělesným postižením, na osobní asistenci – cestu k důstojné existenci, kdy našim klientům asistenti pomáhají v každodenních činnostech, a také studovat či pracovat, na pracovní tréninky pro lidi s postižením, pro přípravu a další uplatnění na otevřeném trhu práce a na podporu volnočasových aktivit a rozvoj dalších zájmů pro pestřejší a plnější život dětí a mládeže a postižením.

Všem dárcům předem děkujeme.

S přáním Božího požehnání

Veronika Simona Modráčková
zástupkyně ředitele pro ZŠ

/data/2024-10-04-01-59-59-Kolicek-2024-letak-online.pdf