XII. ples Veselé školy

Ples Veselé školy v Mramorovém sále Lucerny, Vodičkova ulice, Praha 1 od 17:00.

Datum:
Středa, 30. Leden 2019 - 17:00
30.01.2019 - 17:00
Zbývá 7 dní

Pozvánka na REQUIEM za Jana Palacha

Vážení rodiče,

jste srdečně zváni v sobotu 19. ledna na requiem za Jana Palacha v chrámu Matky Boží před Týnem v 18 hod.
Krásný den    Jana Válková

VESELOŠKOLNÍ PLES

Milí rodiče, veselé děti, vzácní přátelé!

Srdečně vás zveme na středu 30. ledna od 17.00, kdy se koná tradiční VESELOŠKOLNÍ PLES, spojený s předáváním medailí vítězům školní olympiády. Krásné chvíle společně strávíme v Mramorovém sálu paláce Lucerna, k tanci zahraje náš báječný orchestr, připraveno je předtančení studentů 9. třídy i bohatá tombola. Těšíme se na vás!

Image icon olympiada_1819_plakat_ples.jpg188.14 KB

Veselé vánoční trhy

V úterý 18.12 od 15:00 se konají veselé vánoční trhy. Zahájení bude v kapli Boží lásky v Soukenické 10. Můžete se těšit na tradiční prodej dětských výrobků, muziku i šerm.

PDF icon vesele_trhy_2018.pdf151.43 KB

Veselá slavnost 3

Image icon PLAK 8 - kopie.JPG1.83 MB

Veselá sbírka vtipů

Milí čtenáři,

prosím pomozte rozšířit naši sbírku vtipů. Sbíráme všechny dobré vtipy, abychom ty nejlepší vybrali do představení Veselá apokalypsa. Odkaz naleznete zde: Veselá sbírka vtipů. Prosíme též o hlasování, vaše hlasy rozhodnou o zařazení vtipů do scénáře.

ÚSPĚŠNÍ ABSOLVENTI VESELÉ ŠKOLY

Milí čtenáři webu,

s velikou radostí zveřejňujeme dopis o vynikajícím studijním výsledku našeho absolventa:

Vážená paní ředitelko,

rádi bychom Vás informovali o úspěšném zakončení středoškolského studia Vašeho bývalého žáka, který nastoupil do prvního ročníku naší Střední průmyslové školy elektrotechnické v roce 2014. Jsme skutečně rádi, že můžeme konstatovat, že jak v průběhu studia, tak v jeho závěru byl žák úspěšný, dosahoval vždy dobrých studijních výsledků a v květnu 2018 velmi dobře odmaturoval. Jsme si vědomi, že na jeho přístupu ke studiu a na rozvoji jeho dalších osobních kvalit mělo velký vliv už působení pedagogů Vaší základní školy. Chtěli jsme se proto tímto dopisem s Vámi podělit o jeho úspěchy a zároveň Vám i Vašim pedagogům poděkovat za dříve investovanou energii a kvalitní studijní zázemí. Se srdečným pozdravem - PhDr. Romana Bukovská, ředitelka školy

Počátek Veselé apokalypsy

Včera byl oficiálně vyhlášen počátek dlouho připravovaného divadelního projektu s názvem Veselá apokalypsa. Plánujeme uspořádat v duchu minulých velkých představení (2017 - Ráj srdce, 2015 - Jaro, léto, podzim, zima, 2013 - Profumi di primavera) celovečerní divadlo, které bychom uvedli na prkna, která znamenají svět, v červnu 2019.

Prosíme do konce kalendářního roku o pomoc:

1) Natočit krátký němý spot, klip na konec prvního aktu (viz scénář). Zadání ke klipu:

Scéna 3 - filmová sekvence íp 2119

Filmová sekvence za doprovodu ivé hudby:

Kamera (dron) se prolétá nad znienou krajinou v okolí ípu. Na kopci stojí velikánská raketa íp 2119. Vude mlno a koumo, spálená krajina plná odpadk, zábry harampádí, posprejovanch ruin, trosek. V hrané ásti policisté odvádjí vdce z Cimrmanova ústavu do VIP oddlení. ebráka Ezechiela násilím vleou a pak pohodí na zem, protoe sveepodmítá nastoupit. Davy se srocují u vchodu do rakety, vude je stres a fronta. Odpoet zaíná. Poslední nastupují. Kdyraketa odstartuje, kouse rozptlí, je vidt zamenkotouSlunce plnskvrn.

2) Sbírat dobré vtipy a poslat je na d.valka@veselaskola.cz . V lednu pak ze sebraných vtipů vybereme ty nejlepší, které dáme do scénáře do třetího aktu - Hospoda U Hospodina.

Dále budeme skutečně vděční za každou divadelní pomoc - s šitím kostýmů, přípravou rekvizit, natáčením klipů, nacvičováním rolí, s financováním, za každou lidskou i materiální podporu.

V uměleckém nadšení

Tým učitelů školy

PDF icon Veselá apokalypsa - scénář169.43 KB

Špičkové vzdělávání učitelů Veselé školy