Veselá apokalypsa - představení v Divadle v Dlouhé

Veselé představení o tom, jak Češi způsobili konec světa v Divadle v Dlouhé dne 18.6. od 15:00.

Datum:
Úterý, 18. Červen 2019 - 15:00
18.06.2019 - 15:00
The upcoming date less then 1 day.
Malostranská beseda - Veselý hudební festival

Veselý hudební festival ZUŠ.

Datum:
Pátek, 28. Červen 2019 - 19:30
28.06.2019 - 19:30
Zbývá 10 dní

Veselá apokalypsa

Malostranská beseda - Veselé prázdniny

Milé děti, vážení rodiče, přátelé,
hudební festival "Veselé prázdniny" v Malostranské besedě bude 28. června od 19.30 hodin.

Prodej vstupenek je možný v kanceláři školy, a to každý den v době od 9,00 do 15,00 hod.
Cena vstupenky je Kč 150,-.

Výtěžek ze vstupného bude použit jako honorář pro umělce. Prosíme podpořte je, vedle vstupného je možno přispět i darem, který bude spravedlivě rozdělen mezi účinkující.

Moc se na vás všechny těšíme
Za učitele J. Válková, ředitelka školy
Image icon plakat_beseda.jpg1.16 MB

Bratři z Taizé nacházejí společenství v otevřené Veselé škole

Páteční večer 24. května můžete prožít v prostorách Veselé školy, Soukenické 20, s bratry z Taize. Členové této komunity i jejich přátelé dobrovolníci s vděčností za pohostinství při Taize Praha 2014 znovu přijíždí k nám. Srdečně Vás zveme k rozhovorům i modlitbě v rámci Noci kostelů v naší školní kapli Boží Lásky.

Pozvánka na hravé odpoledne budoucích prvňáčků

Milí rodiče,

ráda bych Vás a Vašeho předškoláka pozvala na seznamovací odpoledne budoucích spolužáků :-)

Poznají kamarády i budovu, děti z 5. třídy nám předvedou kouzelnické kousky a přijde za námi také paní ředitelka. Část setkání se novým žáčkům bude věnovat paní vychovatelka z družiny a rodiče mohou se mnou probrat případné dotazy, organizační záležitosti a podobně. Těším se na setkání ve středu 22. května v 15 hodin v Soukenické 10, první patro.

S přáním hezkých jarních dnů, Lenka Pecharová, od září 2019 třídní učitelka 1. ročníku

Zážitky a požehnání ve Veselé škole

Milí rodiče a přátelé,

srdečně Vás zveme na mnoho následujících akcí:

-  Od 13. do 21. května přijedou učitelé a profesoři Carson-Newman Univerzity. Pokračuje náš společný projekt výuky anglického jazyka ve světě. Naše děti také prožijí další zajímavé hodiny s rodilými mluvčími.

- V úterý 14. května přijde do Veselé školy J. E. Dominik kardinál Duka. Od 17 hod proběhne na dvorku Soukenické 10 setkání s rodiči.

-  Dne 23. května bude ve školní kapli slavnost křtů a svatých přijímání.

- V pátek 24. května se s naší školní kaplí Boží Lásky zapojujeme do NOCI KOSTELŮ. Humor nejen ze školních lavice i razítka pro soutěžící čekají od 18 do 20 hod v Soukenické č. 20.

-  Velké představení "Veselá apokalypsa" proběhne 18. června od 15 hodin.

- Hudební festival "Veselé prázdniny" v Malostranské besedě startuje 28. června v 19.30 hodin.

Moc se na vás všechny těšíme! Za učitele J. Válková, ředitelka školy

Divadelní zážitky s Tučňáky

Vážení přátelé,
srdečně vás zveme na divadelní představení " Tučňáci," které se koná 10. dubna od 15 hodin a 29. kvěna od 15 hodin v Soukenické 20.

Ať se vám líbí!  J. Válková, ředitelka Veselé školy.

Kritéria pro přijetí k základnímu vzdělávání ve školním roce 2019/2020

Zápis se řídí podle § 3a, odst. 7 vyhlášky č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, ve znění pozdějších předpisů. Zřizovatelem Veselé školy - církevní základní školy a základní umělecké školy je Arcibiskupství pražské. Veselá škola je církevní školou, a proto místo trvalého pobytu dítěte při přijetí dítěte nerozhoduje. Přijímání dětí do 1. ročníku probíhá na základě zápisu dne 1. dubna 2019 v době od 8,00 do 18,00 hodin v budově v Soukenické 10, ve 2. patře. Ve školním roce 2019/2020 otevře Veselá škola jednu první třídu do naplnění kapacity. Pro přijímání dětí k základnímu vzdělávání od školního roku 2019/2020 platí tato kritéria:

Přijati budou sourozenci žáků Veselé školy. Individuálně budou přijaty děti s podpůrnými opatřeními dle porady s pedagogicko-psychologickou poradnou nebo SPC. V třetím kritériu pro přijetí bude zohledněn čas příchodu k zápisu.

U zápisu proběhne rozhovor s dítětem, budeme prosit o kresbu postavy, zazpívat píseň či říci báseň, opsat tečky, spočítat věci na stole, umět barvy. O přijetí nerozhoduje úroveň dovedností dětí. Zápis probíhá jako slavnost. Těšíme se na naše budoucí prvňáčky.

Mgr. J. Válková, ředitelka školy

Zápis do 1. třídy 2019/2020

CO S SEBOU:

1) Rodný list

2) Občanský průkaz

3) Dokumentace z poradny kvůli odkladu

Image icon zapis_2019_letak.jpg104.57 KB

Veselá slavnost - Tučňáci na arše

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na další Veselé slavnosti ve středu 20. 3. 2019
Od 16 hodin zahrají žáci 2. stupně divadlo "Tučňáci na arše".
Od 17 hodin jste zváni na koncert dechového oddělení žáků Martina Roušara.

Ředitelské volno

Vážení rodiče,

oznamujeme ředitelské volno, které je stanoveno na dny 6. a 7. května 2019.