Aktuality

Školní obědy

Vážení rodiče,

  podařilo se nám vyjednat novou jídelnu, což je skvělé z důvodů:

- ochutnávka jídel byla výborná

- budeme mít levnější obědy

- budete si moci každý den vybrat ze dvou jídel.

Do konce října však musíme společně zvládnout změnu. Naše nová jídelna je Vojtěšská

https://www.jidelna.cz/jidelni-listek/?jidelna=133

 Děti, které mají vyplněnou přihlášku k obědům, jsme již do jídelny nahlásili. 

 Obědy se budou platit NOVĚ na účet 13638011/0100. Změňte si, prosím, trvalý příkaz.

 Aby vaše dítě dostalo oběd 5. 11. (pondělí po podzimních prázdninách), musí proběhnout vaše platba do 25.10. 2018.

Variabilní symbol vašeho dítěte pro placení obědů - číslo 1 + osobní číslo žáka (příklad: žák Mrkvička má osobní číslo ve Veselé škole 120, variabilní symbol pro placení obědů v jídelně Vojtěšská je 1120).

Ceny obědů - měsíční paušál:

1. stupeň platí 572 Kč

2. stupeň platí 616 Kč.

3. stupeň (děti nad 15 let) 660 Kč.

   Nadále platíte dovozné 100 Kč za měsíc na účet naší školy, zde se nic nemění.

   Je třeba si zakoupit čip za 150 Kč, který bude vaším majetkem a který zakoupíte v kanceláři naší školy od 17.10. každý všední den od 10 do 15 hodin. Pokud někdo nemá finanční prostředky, napište mi prosím mail, čip mu zaplatíme z daru. Každý žák také dostane s čipem přístupové heslo do systému školní jídelny. Zde si budete moci vybírat ze dvou jídel a odhlašovat obědy (vždy do 14 hodin).  Díky čipu každé dítě dostane oběd dle vašeho výběru a platby. Moc se těšíme na rozkvět chutí, vůní a potěšení z jídla.  Jana Válková

Veselá slavnost sv. Václava a volby do školské rady

Ve středu 26.9. zahájíme seriál Veselých slavností. Každý měsíc nabídneme kulturní, vzdělávací i zábavný program pro všechny, kteří v rámci dne otevřených dvěří přijdou. Na programu Veselé svatováclavské slavnosti je výtvarný workshop pro všechny, od 3 do 103 let, Jazz-Blues koncert v podání populární zpěvačky Anežky Jurigové a jejího bandu MaFiAn, Jam for Everyone pod vedením pana učitele Miloty. K jamu se může přidat kdokoliv, zváni jsou především rodiče. K tomu bude otevřena kavárna s novým kávovarem. Kdo bude chtít z dobrého srdce přinést nějaké občerstvení, je vítán.

Při setkání též bude možnost se více dozvědět o volbách do školské rady a případně volbu vykonat.

Těšíme se na setkání

PřílohaVelikost
Image icon Veselá slavnost1.74 MB

Volby do rodičovských aktivit

Milí rodiče,

sejdeme se v pondělí 17.9. v 18.30 hod. ve škole na dvoře v Soukenické 10 ohledně voleb do rodičovských aktivit. 

-        S pozdravem a přáním pěkného dne    Dana Moree

 

Krásný další rok plný radosti - zahájení školního roku

Milé děti, vážení rodiče, přátelé,

3. září 2018 v 8.30 hodin otevřeme zase školu pro nový školní rok. Přes prázdniny se povedlo školu vymalovat, rekonstruovat dvůr, máme nové truhlíky se stromy, květinami, tři nové podlahy a také nové učitele. Pro prvňáčky máme nachystaná lízátka od Míny, nově vybavenou výtvarnou dílnu od maminky holčičky z 1. třídy. Vytvořili jsme velkou spoustu plánů, snů a přání. Pan profesor Dlab s učiteli plánuje oblíbenou matematiku a možná novou učebnici. Nacvičili jsme písně a Otec Norbert působivé slovo, každý čtvrt rok mši svatou na přání i pro dospělé (pro děti je mše svatá měsíčně). Každou poslední středu budeme mít nově možnost setkání pro všechny, koncert krásné hudby a pohoštění. Rodiče vytvořili fórum, kam mohou všichni přijít a popovídat: www.veselaskola.cz/rodice

Těším se na vás
Jana Válková 
ředitelka školy

Slavnostní průběh pátku 29. června 2018

Milí rodiče,

těšíme se na setkání při zítřejším radostném zakončení školního roku. Průběh: 

- v 8:30 rozdání vysvědčení 

 - v 9:30 celoškolní děkovná Mše svatá ve dvoře prvního stupně

 -  po Mši svaté velká oslava, na kterou můžete přinést něco dobrého; zahraje nám školní kapela.

V rámci oslavy budeme vyrábět děkovnou velkoformátovou koláž ze vzkazů a obrázků pro pana kardinála. Pokud vaše děti chtějí, můžou si obrázek nebo vzkaz přinést již z domova a ve škole ho do koláže jednoduše vlepit.

Dopis pana kardinála

 V příloze pdf je znění oficiálního vyjádření pana kardinála Duky.

PřílohaVelikost
PDF icon Dopis pana kardinála72.97 KB

Poděkování a pozvánka na oslavu

Přátelé,

dnes opět zvítězila Láska ! Panu kardinálovi Dominiku Dukovi a vám všem moc děkuji. Zítra všechny zvu na velikou oslavu. S touto důvěrou vybudujeme z naší školy ještě krásnější místo k žití.  

Vaše šťastná ředitelka Veselé školy

Jana Válková

Dopis školního kaplana

Vážený otče, pane kardinále Dominiku Duko,
 
obracím se na vás se stanoviskem, jakožto školního kaplana Veselé Školy. Vzhledem k tomu, že jsem nebyl ani informován panem biskupem Malým, ani školským odborem AP o jejich záměru odvolat paní ředitelku Válkovou a dodnes mě nikdo v této záležitosti neoslovil, dovoluji si vyjádřit Vám svůj názor. O celé akci jsem se jako ostatní dozvěděl, až když bylo odvolání předáno paní ředitelce.
Na prvním místě s tímto odvoláním nesouhlasím!
 
- forma a způsob odvolání je nejen neprofesionální, ale také urážející lidskou důstojnost.
- argumenty zmatečné a nepodstatné, nic proti mravům, či překročení zákona.
- k dnešnímu dni rodiče, kteří s důvěrou svěřili své děti církevní škole, pro její originalitu a laskavou péči i vzdělavání, jsou na pokraji krize víry a důvěry vůči církvi.
- znehodnocení práce nejen paní ředitelky, ale také celého pedagogického sboru.
- dojde-li k odvolání paní ředitelky, většinová část pedagogického sboru opustí školu, protože jako tým pracují na díle, které bude násilně ukončeno.
- škola, protože je vedena z části konvertity se usiluje o evangelizaci a předávání duchovních hodnot né asi úplně podle představ někoho jiného, proto se tímto ocitá na černé listině.
- návrhy paní ředitelky, (možnost zařazení jako soukromá škola) byly předloženy na zvážení autoritám, které i z nich učinily strašáka odklonu od církve.
- nabidky pracovníků školského odboru na místo ředitele Veselé školy s možností získat budovy na Praze 1 pro řešení s místem pro jiné školy je absurdní.
 
Z tohoto důvodu se na Vás jakožto nejvyšší autoritu vážený pane kardinále obracím a prosím vás nedopusťte průchod této nespravedlnosti. Spoléhám na Vaší moudrost a radu lidí, kterým skutečně jde o církevní školy, učitele, rodiče a především děti. 
Zdůrazňuji, kolik křtů, prvních svatých přijímání, konverzí nejen dětí, ale i rodičů a často pedagogů. Letos jste přijal jednoho z nich do katechumenátu.
Váš krok, který je jejich poslední šancí po dnešním "jednání" se školským odborem AP, bude rozhodující i určující.
 
V případě, že školský odbor prosadí odvolání paní ředitelky, odejde část pedagogického sboru, podám i já svou rezignaci po 12 létech jako školní kaplan, neboť mé místo je budovat, nikoliv ničit, či spolupracovat s těmi, kterým nejde o Krista a lidi, jakožto to nejpodstatnější, co jsem vnímal v mém poslání školního kaplana.
 
V úctě ThLic. Norbert František Vehovský O. Praem.
školní kaplan Veselé školy 

Zápis z mimořádné porady učitelů 25. 6. 2018

Dne 25. 6. 2018 se sešla mimořádná pedagogická rada Veselé školy, která prodiskutovala situaci kolem odvolání paní ředitelky Jany Válkové. Z rady vyplynulo, že část učitelů se v úterý 26. 6. 2018 postará o chod školy a druhá část půjde k jednání s panem biskupem Malým. Jednání se bude týkat žádosti o zrušení odvolání ředitelky.

Odvolání ředitelky je pro učitele krok znemožňující fungování školy v duchu jejího dosavadního úspěšného působení. Důvody k našim obavám vypisujeme v petici učitelů ze dne 22. 6. 2018.

Budeme prosit o písemné vyjádření týž den do 16:00, abychom mohli zajistit péči o svěřené děti, informovat děti a rodiče, kteří situaci velmi aktivně sledují a řeší. Následující kroky budou záviset od výsledku jednání.

 

Alena Brožová, zástupkyně

David Válka, zástupce

učitelé:

Hübnerová Benedicta

Frassová Pavla

Vehovský Norbert

Jeřábek Martin

Králíková Tereza

Machová Kateřina

Mojžíš Pavel

Pecharová Lenka

Pecharová Klára

Prokopius Martin

Rálková Jana

Vehovská Anna

Petr Válka

Kozáková Anna

Šváb Václav

Roušar Martin

Milota Jiří

Látal Ivan

Martišková Marie

Rálková Anna