NOC KOSTELŮ VE VESELÉ ŠKOLE

Školní kaple BOŽÍ LÁSKY naší Veselé školy je již několikátým rokem součástí akce NOC KOSTELŮ.

Na pátek 25. května srdečně zveme každého se zájmem o prohlídku místa, kde s dětmi slavíme mše svaté.

Můžete si přijít také prostě povyprávět o církevní škole a nechybí ani razítko do soutěže :-)

Fotografové rozdávají radost

Mladí fotografové z Veselé školy vás srdečně zvou na výstavu v pondělí 21. května v 18 hodin, galerie kavárny Cesty domů, naproti školní budově "Dvacítky"

Hezké zážitky!

Výstava a koncert Veselé školy - Cesty krásy

cesty_krasy.jpg1.06 MB

Pedagogové Veselé školy v roli spisovatelů

V nakladatelství Universum právě vyšla knížka České stopy v Římě, jejímiž autory jsou učitelé Veselé školy David Válka a Benedicta Hübnerová. Radost z ní najde laskavý čtenář, ať už je výletníkem, poutníkem, či tím, koho Věčné město v pohodlí domova prostě zajímá.  Autoři pohlédli na dějiny a současnost česko-italských souvislostí, vztahů i rozdílů, a nalezli místa, příběhy a osudy, jejichž význam a poselství vnímavé čtenáře překvapí.

Činí se též další kolegové naší školy:

Alena Brožová připravila půvabné knížky s krásnou uměleckou výzdobou
O čtrnácti františkánech z kostela Panny Marie Sněžné v Praze (Triton 2012) a Moje modlitební knížka (Triáda 2018)

a Lenka Pecharová sestavila knížku k výročí republiky Po stopách stoleté dámy (Portál 2018)

či mezioborového průvodce přírodou i matematikou Počítáme s vitaminy (Portál 2015)

Slavnostní mše se křty a prvním svatým přijímáním

Radostně oznamujeme termín slavnostní mše svaté:

čtvrtek 24. května od půl desáté v Kapli Boží Lásky (Soukenická 20).

Srdečně zveme rodiny, přátele a vyprošujeme Boží milost i požehnání.

Divadlo a ředitelské volno

- Ve středu 25. dubna se všichni žáci 1. stupně hned v půl deváté (= není ranní zpívání) vypraví na představení

Živý kaleidoskop (http://www.imagetheatre.cz/predstaveni-pro-skoly/  Vstupné vybírají třídní učitelé.

- V pondělí 30. dubna je pro žáky ředitelské volno.

Veselá škola je světová - spolupráce s univerzitou z USA

V květnu se uskuteční již třetí společný projekt žáků Veselé školy se studenty z Carson-Newman-University, Tennessee.

Budou se setkávat se po několik dnů, nad tématy kultury i volného času mladých lidí. Těšíme se na příležitost cizojazyčné komunikace s rodilými mluvčími!

Zápis do 1. ročníku školního roku 2018/2019

Zápis.jpg105.48 KB

Vážení rodiče předškoláků, milé děti,

srdečně zveme k zápisu do 1. třídy Veselé školy.

Proběhne ve středu 25. dubna 2018 od 8:00 do 18:00 v budově Soukenická 10, Praha 1.

K zápisu prosíme přinést občanský průkaz, rodný list dítěte, v případě žádosti o odklad také vyjádření PPP.

Těšíme se na vás.

Velikonoční trhy

Milí rodiče, milé děti a přátelé Veselé školy.

Srdečně vás zveme na tradiční VELIKONOČNÍ TRHY. Konají se v úterý 27. března od 15 hod v prostorách Soukenická 20.

Čeká vás hudba, šerm, drama, spousta krásných výrobků i gastronomické zážitky. Těšíme se na setkání s vámi!