Partnerská škola na Slovensku

Děti Veselé školy mají další kamarády - dopisují si s žáky ze Základní školy sv. Mikuláša v Prešově.

Každý píše svou mateřštinou, držíme tedy palce, ať všemu dobře rozumí.

Hodně při seznamování s jazykem i zajímavostmi našich sousedů!

VESELOŠKOLNÍ umělci také online :-)

Na youtube si můžete připomenout krásné chvíle představení RÁJ SRDCE:

Veselá škola otevřena zájemcům o umění i řemesla

Informační list17-18.pdf53.69 KB

Milí budoucí umělečtí řezbáři, kováři, hudebníci, herci, přírodovědci ...

oznamujeme, že bohatou nabídku cechů, řemeslných i uměleckých kroužků a dalších aktivit mohou využít také děti, které nenavštěvují naši základní školu.

Bližší informace v Informačním listu - viz příloha.

Těšíme se na vás!

Zásady bezpečnosti

Vážení rodiče,

na základě školního řádu bod A/14 připomínáme, že v rámci ochrany zdraví děti nemohou jezdit na koloběžkách a skateboardech na školním dvorku.

Zářijové i celoroční novinky

Pedagogové Veselé školy připravili paletu aktivit, při kterých mohou děti rozvíjet svůj talent, umělecké nadání a také si rozvážit, s čím uspějí na trhu práce. S hrdostí na řemeslnou zručnost předků si tak letos žáci Veselé školy vybírají z bohaté nabídky cechů:

Koupili jsme kovářskou výheň a potřeby na kování. Děti nyní mohou pod vedením kovářského mistra Miloše Zahradníka kovat v nové dílně v Brandýse, kde mají dostatek bezpečného prostoru pro kutí žhavého železa.

Za laskavého vysvětlování p. uč. Mojžíše se talentovaní biologové věnují poznávání Prahy, přírody, rybaření i přežití v divočině.

Pro dámy a zručné dívky se otevírají hned dvě možnosti: v dámském klubu si dívky osvojí chování skutečné dámy se všemi dovednostmi, které k tomu patří. Ve tvůrčí dílně se naučí šít, paličkovat, plést i zhotovit si krásné módní doplňky.

V každém zvoleném oboru čeká děti dozrávání od učedníka přes tovaryše až na nejvyšší – mistrovskou – úroveň!

Stejně jako se hlásíme k minulosti, otevíráme bránu moderním jazykům, technologiím i sportu. Tým jazykářů posílila paní kolegyně Kateřina Svobodová, která žila a učila v Británii - v Brightonu. Učitelé nyní tráví s dětmi hezké chvíle nad angličtinou v mnoha variantách: kroužky angličtiny paní učitelky Terezy Králíkové pro nejmladší, konverzace p. uč. Červeného pro pokročilejší i široká nabídka beletrie, kterou si děti mohou číst v útulné knihovně p. uč. Pecharové nebo si zapůjčit domů.

Třetího září byl nahrán v profesionálním studiu singl Labyrinty, poslední skladba z divadla Ráj srdce. CD a klip připravujeme, stejně tak rozsáhlou prezentaci k červnovému zájezdu do Říma. Vydání videí je vázáno schválením autorských práv.

4. září začal průzkum technických parametrů pro zavedení rychlého internetu přes optické kabely, které vedou Soukenickou ulicí. Půjde-li vše podle plánu, během 7 týdnů bude ve škole nejmodernější dostupná forma internetu. Vedle standardní výuky informatiky jsou otevřeny dva počítačové klubové kroužky, čtvrteční kurz nabízí výuku programování v C++, HTML, CSS, CMS Drupal.

Rádi bychom s pomocí rodičů během tohoto školního roku do výuky zavedli nová média, koupili 3D tiskárnu a založili filmový ateliér. Prosíme znalé, erudované rodiče a přátele, aby nám pomohli. Chtěli bychom v příštím roce natočit film.

A co ještě? Moderní yoyování, koně, šerm …i radost, že vám naše umění ukážeme na divadelním jevišti, školních trzích a podobných hezkých příležitostech.

Rozvoj matematického myšlení

Žáci Veselé školy se mohou přihlásit do Logické olympiády, informace zde

Případné dotazy zodpoví  p. uč. L. Pecharová.

Zahájení a organizace školního roku

Milí rodiče, milé děti,

v pondělí 4. září 2017 se sejdeme ke slavnostnímu zahájení školního roku v 8.30  jako obvykle – žáci 1. až 5. třídy na dvorku Soukenická 10,

6. až 9. třída v Soukenické 20.

Po uvítání včetně zážitkového překvapení se přesuneme do tříd, děti dostanou učebnice, rozvrh a další důležité informace. V půl desáté se rozloučíme, ještě není družina ani obědy.

Od úterý 5. září běží výuka, s požehnáním do toho!

Důležité termíny:

Podzimní prázdniny čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2017.

Vánoční prázdniny: sobota 23. prosince 2017 úterý 2. ledna 2018. Vyučování začne ve středu 3. ledna 2018.

Pololetní prázdniny pátek 2. února 2018.

Jarní prázdniny pondělí 5. února až pátek 11. února 2018.

Velikonoční prázdniny čtvrtek 29. března a pátek 30. března 2018.

Ředitelská volna  pátek 29. září 2017, pondělí 23. října až středa 25. října 2017, pondělí 30. 4. 2018

Třídní schůzky 16. listopadu, 11. ledna, 19. dubna, 7. června

Budoucí prvňáčkové stráví společné odpoledne

Milí rodiče,

srdečně zveme na seznamovací odpoledne ve Veselé škole, které proběhne v úterý 20. června od 16:00 v druhém patře Soukenické 1O - mistnost současné páté třidy.

Zajímavé a důležité zprávy vám sdělí paní ředitelka Jana Válková a také třídní budoucich prvňáčků Klára Pecharová. Děti čeká program ve vedlejší učebně s paní družinářkou.

Těšíme se na vás.

Veselá škola doprovodila slavnostní mši

Ve středu 31. května celebroval mši svatou za oběti z Lidic i dalších válečných konfliktů vatikánský státní sekretář, kardinál Pietro Parolin.

O hudbu se postarali žáci naší Veselé školy, blíže na: http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=25802

Děkujeme!

Řím očima i srdcem Veselé školy

Veseloškolní děti šťastně objevují i dobývají sluncem zářící Itálii! Představení v divadle Teatro Lido di Ostia mělo veliký úspěch, dále jsou na programu památky Věčného města, pobyt u moře a další zážitky.