Zářijové i celoroční novinky

Pedagogové Veselé školy připravili paletu aktivit, při kterých mohou děti rozvíjet svůj talent, umělecké nadání a také si rozvážit, s čím uspějí na trhu práce. S hrdostí na řemeslnou zručnost předků si tak letos žáci Veselé školy vybírají z bohaté nabídky cechů:

Koupili jsme kovářskou výheň a potřeby na kování. Děti nyní mohou pod vedením kovářského mistra Miloše Zahradníka kovat v nové dílně v Brandýse, kde mají dostatek bezpečného prostoru pro kutí žhavého železa.

Za laskavého vysvětlování p. uč. Mojžíše se talentovaní biologové věnují poznávání Prahy, přírody, rybaření i přežití v divočině.

Pro dámy a zručné dívky se otevírají hned dvě možnosti: v dámském klubu si dívky osvojí chování skutečné dámy se všemi dovednostmi, které k tomu patří. Ve tvůrčí dílně se naučí šít, paličkovat, plést i zhotovit si krásné módní doplňky.

V každém zvoleném oboru čeká děti dozrávání od učedníka přes tovaryše až na nejvyšší – mistrovskou – úroveň!

Stejně jako se hlásíme k minulosti, otevíráme bránu moderním jazykům, technologiím i sportu. Tým jazykářů posílila paní kolegyně Kateřina Svobodová, která žila a učila v Británii - v Brightonu. Učitelé nyní tráví s dětmi hezké chvíle nad angličtinou v mnoha variantách: kroužky angličtiny paní učitelky Terezy Králíkové pro nejmladší, konverzace p. uč. Červeného pro pokročilejší i široká nabídka beletrie, kterou si děti mohou číst v útulné knihovně p. uč. Pecharové nebo si zapůjčit domů.

Třetího září byl nahrán v profesionálním studiu singl Labyrinty, poslední skladba z divadla Ráj srdce. CD a klip připravujeme, stejně tak rozsáhlou prezentaci k červnovému zájezdu do Říma. Vydání videí je vázáno schválením autorských práv.

4. září začal průzkum technických parametrů pro zavedení rychlého internetu přes optické kabely, které vedou Soukenickou ulicí. Půjde-li vše podle plánu, během 7 týdnů bude ve škole nejmodernější dostupná forma internetu. Vedle standardní výuky informatiky jsou otevřeny dva počítačové klubové kroužky, čtvrteční kurz nabízí výuku programování v C++, HTML, CSS, CMS Drupal.

Rádi bychom s pomocí rodičů během tohoto školního roku do výuky zavedli nová média, koupili 3D tiskárnu a založili filmový ateliér. Prosíme znalé, erudované rodiče a přátele, aby nám pomohli. Chtěli bychom v příštím roce natočit film.

A co ještě? Moderní yoyování, koně, šerm …i radost, že vám naše umění ukážeme na divadelním jevišti, školních trzích a podobných hezkých příležitostech.