KROUŽKY

Vážení rodiče, milí žáci,

v tomto školním roce otevíráme následující zájmové útvary:

od 22. 9.

Za tajemstvím historie – Hübnerová

Keramika – Brožová (1. skupina: 13:00 – 14:00, 2. skupina: 14:00 – 15:00)

od 30. 9.

Koně – Chocenská

Učitelé těchto zájmových kroužků vás budou kontaktovat.

Po odevzdání přihlášek na ostatní zájmové kroužky a dosažení minimálního počtu přihlášených žáků (alespoň 6) bude počet zájmových kroužků rozšířen. Nejzazší termín pro podání přihlášky je 25. 9. do 14:00.

K dnešnímu dni evidujeme v ostatních kroužcích tyto počty přihlášek:

Taneční kroužek

1 přihláška: 5. tř.

Sbor a hra v orchestru

2 přihlášky: 2. tř., 3. tř.

Malování na hedvábí a batika

Sportovní kroužek

3 přihlášky: 1. tř., 2. tř., 4. tř.

Dramatický kroužek

2 přihlášky: 2. tř.

Francouzština pro začátečníky – 2. st

1 přihláška: 6. tř.

Šerm

1 přihláška: 4. tř.

Šikovné ručičky

3 přihlášky: 1. tř., 2. tř., 5. tř.

Přírodovědný kroužek

Počítačový kroužek – 1. st.

1. přihláška: 4. tř.

Angličtina pro začátečníky

1 přihláška: 2. tř.

Informace ke kroužkům Vám sdělí:

PhDr. Jan Hamerník, ZŘŠ

tel: 777 221 343

email: hamernik@veselaskola.cz

Anotace k nenaplněným zájmovým útvarům pod školním klubem:

Počítačový kroužek

Vedoucí: PhDr. Jan Hamerník

Vyučovací čas: středa 13:30 – 14:15

Počítačový kroužek je určen především pro žáky 3. - 5. tříd. Žáci se seznámí s grafickými editory – především Malování a Malování 3D. Součástí kroužku bude také práce s internetovými prohlížeči a práce na dětských portálech (alik.cz; decko.ceskatelevize.cz).

Poslední část zájmového útvaru bude zaměřena na základní práci s textovými editory. Samozřejmostí je získání dovedností základní obsluhy PC, které následně využijí při práci v hodinách informatiky.

Sportovní kroužek

Vedoucí: Bc. Marek Novák

Čas: čtvrtek 15:00 – 15:45

Na sportovním kroužku se zaměříme na všestranný sportovní rozvoj, od základních pohybových vzorů po složitější, hlavním cílem pak bude předat dětem základní dovednosti z oblasti všech sportovních her.

Co je sportovní hra? Sportovní hra je soutěživá činnost dvou a více soupeřů v jednotném prostoru a čase dle institucionálně schválených pravidel. Sportovní hry máme brankové, síťové a pálkovací. My se zaměříme hlavně na brankové a síťové. Vysvětlíme si a naučíme se tedy základy mnoha sportů (od florbalu či volejbalu až po ty méně známé, jako je třeba ringette).

Přírodovědci – neživá příroda

Vedoucí: Mgr. David Sedliský

Čas: pondělí / úterý 16:00 – 17:30

Zájmový kroužek je určen pro zvídavé žáky od páté třídy ZŠ (od 10 let), které mají zájem o přírodovědné obory. Během celého školního roku budou mít žáci možnost vhledu do vybraných témat z oborů geologie, astronomie, ekologie, chemie a částečně i biologie a fyziky.

Hodina se skládá z výkladu, audiovizuálních prezentací, praktických ukázek a demonstrací přírodních jevů, tematických křížovek a her.

Šikovné ručičky

Vedoucí: Bc. Pavla Frassová, DiS.

Vyučovací čas: středa 13:30 – 15:00

Zájmový kroužek je určen pro žáky převážně prvního stupně, kteří jsou manuálně zdatní nebo si tuto schopnost chtějí více osvojit. Cílem je rozvoj uměleckého nadání, estetického cítění, kreativity a posílení soustředěnosti tolik potřebné k dalším činnostem v životě člověka.

Během školního roku se budou žáci seznamovat s mnohými technikami jak ručních prací, tak práce s papírem a dalšími materiály, ke kterým je schopnost jemné motoriky nezbytná. Kroužek bude vycházet ze zájmů a potřeb jednotlivých žáků.

Výsledkem bude výstava, kde žáci budou moci své práce prezentovat.

Dramatický kroužek

Vedoucí: Denisa Laurynová

Vyučovací čas: čtvrtek 13:30 – 15:00

Na kroužek jsou připravena témata, na nichž žáci pracují jednu či více lekcí. Využívám dramatické metody nebo cvičení. Hodinu doprovází různé hry, pohádky a příběhy. Kroužek podporuje autorský projev žáků a jejich vlastní tvořivost.

Taneční kroužek

Vedoucí: Mgr. Markéta Sedelmayerová

Vyučovací čas: čtvrtek / pátek 15:30 – 17:00

Kroužek je zaměřen na základy lidového, moderního a klasického tance, základy gymnastiky a choreografie. Jednotlivé bloky zájmového útvaru budou uzpůsobeny zájmům žáků a případně podle jejich zájmu také rozšířeny.

Sbor a hra v orchestru

Vedoucí: Bc. Pavla Frassová, DiS.

Vyučovací čas: pondělí 15:00 – 16:30

Zájmový kroužek je určen pro žáky převážně prvního stupně, kteří mají hudební nadání, nebo si tuto schopnost chtějí více osvojit. Cílem je rozvoj hudebního a estetického cítění a posílení soustředěnosti tolik potřebného k dalším činnostem v životě člověka.

Během školního roku se budou žáci seznamovat s hudebními ukázkami různých hudebních žánrů. Osvojovat si hudební pojmy související s působením ve sboru, orchestru, ale i v hudební branži všeobecně. Budou se učit hudbu vnímat, zkusí ji zachytit prostřednictvím různých technik (výtvarné, taneční) a postupně se budou učit ovládat různé hudební nástroje k doprovodné hře svého vlastního hlasu. Kroužek bude vycházet ze zájmů a potřeb jednotlivých žáků.

Výsledkem bude účast žáků na hudebních akcích ZUŠ Veselé školy.

Malování na hedvábí a batika

Vedoucí: Naděžda Svobodová, ak. mal.

Vyučovací čas: pátek 14:15 – 16:30

Hedvábí je přírodní materiál. Malování na hedvábí je výsadou Číny a Japonska. Budeme malovat barvami, které jsou určeny přímo na hedvábí a budeme dělat vzory, tvary, květy. Také budeme barvit celý materiál.

Bambulín ve finále soutěže Eduard

17. 5. 2024

Obdrželi jsme skvělou zprávu, že náš divadelní soubor postoupil do finále prestižní soutěže amatérských divadel Otevřít

OpenZUŠ a Den dětí