Blog 1. třídy

Neděle, 2. Červenec 2017

Milé děti a rodiče,

děkuji Vám za náš krásný první rok ve škole. Nemohu uvěřit, že nám to tak rychle a hladce uteklo. Kochám se dárky a tím květinářstvím, které mám teď doma :-) 

Přeji vám všem krásné léto, odpočiňte si, opatrujte se a budu se na vás všechny těšit v září:-).

Připomínám, že žáci dostali na léto dopsat písanku a přečít 1 knihu (dle vlastního výběru), o které vypracují krátký referát. 

Důležité informace (co do druhé třídy, organizace roku atp.) zašlu koncem srpna. 

Užívejte a děkuji, Tereza Králíková

P.S. Cestovatelský deník, který žáci dostali k vysvědčeí, v sobě má adresu do školy. Děti chtěli znát adresu, aby mi mohly o prázdninách napat. Zapoměla jsem jim to při vysvědčení říct. Tak Vás poprosím a předání této informace:-) 

Úterý, 27. Červen 2017

Dobrý den,

počasí se trochu kazí, tak zavažuji různé alternativy. Sraz a návrat ale zůstává (8:30 před školou, návrat do 14h). Plavky dětem přibalte, pokud bude počasí opravdu nepříznivé, necháme plavky ve škole a půjdeme na výstavu Franty Skály, můžeme se lehce občerstvit u Prastánku a pak se proběhneme přes Letnou zpět do školy. Vše se rozhodne zítra ráno. Na vstup na výstavu mám peníze ještě z fondu.  

Další info: ve čtvrtek nebude TV, děti půjdou ale na sportovní akci, kterou má v režiji pan učitel Jeřábek. Po návratu se budeme věnovat úklidu třídy, přibalte prosím dětem desky, tam si dají všechny své papíry ze složky a lavice. 

V pátek bude vysvědčení, malé překvapení a pak rozloučení. Zabere nám to max. 2 vyučovací hodiny. 

Děkuji Vám za pocohpení a spolupráci a přeji Vám hezký den, T.K. 

 

Neděle, 25. Červen 2017

Dobrý den,

čeká nás poslední týden školy a jelikož má být tropický, budu se snažit trávit co nejvíce času s dětmi venku. Zítra půjdeme do Stromovky. Ve středu pojedeme autobusem opět do Lysolají, kde se budeme koupat. Ve čtvrtek nás čeká mše a v pátek předávání vysvědčení, kde jste vítáni!  Sladujte web, budu zde upřesňovat plány.

Na zítra si děti s sebou vezmou penál, matematiku, blok, svačinu, dostatek pití a pokrývku hlavy. Budeme odcházet po zpívání, návrat ve 12:20. Oběd normálně v jídelně. (Pokud bude pršet, zůstaneme ve škole)

Ve středu už nebude angličtina. Žáci již dostali "osvědčení" na kterém najdete i seznam slovíček a frází, které jsme se během roku učili. Také Vás poprosím průběžně domů odnášet kufřík na Vv, polštář a obsah skříňky.

Přeji Vám hezký zbytek neděle a děkuji Vám za spolupráci. T.K.

 

Středa, 21. Červen 2017

Dobrý večer,

po dlouhém zvažování jsem nakonec stanovila cílem výletu Lysolaje, které nám poskytnou dobré útočiště před vedrem. Sraz bude v pátek v 8:30 před školou, další možnost napojení je na Hradčanské u železničního přejezdu, kde budeme v 9 hodin. Posléze pojedeme autobusem 131 na zastávku U Matěje. Z tohoto bodu půjedeme pěšky do Lysolají. Je to necelé 4 Km. V Lysolajích navrhuji piknik v sadu, je tam potok a studánka se zázračnou vodou. Na konci potoka je malý bazén zřízen z hasičské nádrže. "Bazén" je tak akorát pro děti na uhlídání, ti, co neumí plavat, doporučuji kruh/křidélka. Nádrž je max. 150 cm hluboká. Další zajímavostí jsou sochy, které v Lysolajích vznikají v rámci sympózií, ty můžeme také obejít. V Lysolajích funguje i klasická hospůdka, kde seženete akorát pivo/limo a tyčinky. Návrat do Prahy je pak na Vás, z Lysolají jezdí každou půl hodinu autobus na Dejvickou (cca 15min). Děti, jejichž rodiče se nemohou výletu zúčastnint, dopravím do družiny mezi 14 a 15h. 

S sebou: pití (lze dočepaovat ze studánky), dostatek jídla, plavky, osušku, pokrývku hlavy, tužku a blok. 

Pokud máte otázky, piště sms, emaily...

Těším se na shledání v pátek a děkuji Vám za konzultace a návrhy k výletu, T.K. 

https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=14.3813892&y=50.1155581&z=14&...

P.S. Předávání vysvědčení 30.6.  bude probíhat ve škole, jde o oficiální a úřední záležitost a ty mají probíhat v budově školy. 

Pondělí, 19. Červen 2017

Dobrý den,

D.ú. na středu je ze slabikáře, celá str. 103.

Dále Vás poprosím o další pomocné linky v písankovém sešitu i vsešitu s babkou. 

Děkuji a přeji Vám hezký týden, T.K. 

Pátek, 16. Červen 2017

Dobrý den, 

v první ředě chci pochváli všechny prvňáky za úžasný pokrok, který udělali. Čím víc se blíží konec školního roku, tím víc tomu nemohu uvěřit, co všechno už dokáží. Jsou úžasní a já se raduji z každého dne, který společně strávíme. Včera proběhla třídní schůzka a zde je stručný zápis.

ČJ - do konce školního roku doděláme Slabikář, písanku dopíší děti přes prázdniny (žáci se nejprve rozcvičují do sešitu, poté píší opis z písanky/žluté do písankového sešitu/oranžový). Stále dbejte na důkladné rozcvičení ruky před psaním, na správné sezení, úchop pera a natočení sešitu pro správný sklon. Žákům pomáhejte rýsovat pomocné linky. Dále platí koždodenní čtení. V září žáci donesou referát na téma - "Mé prázdninové čtení" (Obrázek a text o knize: stáčí pouze nárev, autor a 2 - 3 věty). Výběr knihy je na dětech. 

M - učebnici dokončíme do str. 15, druhá část učebnice nám zůstane na začátek 2.tř. (Tato učebnice je takto koncipována, většinou se celý 4. díl nestihne, často se ani nezačně dělat). Přes prázdniny občas procvičujte počty do 20 s přechodem přes desítku. 

Důležité termíny:

Pá 23.6. společný výlet s rodiči - cíl výletu ještě upřesním. Účast rodičů je zcela dobrovolná. Děti, jejichž rodiče nepojedou, budu doprovázet ze školy i do školy. Odhlašte obědy, prosím.

Po 26.6. možná půjdeme do Zoo, také ještě upřesním. Na oběd se vrátíme. 

St 28.6. pokud bude hezké počasí, půjdeme se koupat do Šárky, popřípadě si uděláme jen výlet. 

Čt 29.6. mše

Pá 30.6. předávání vysvědčení ve Stromovce. Opět doprovodím děti, jejichž rodiče nemohou do Stromovky, ze školy i do školy. 

Další informace: Příměstský tábor bude v termínu 24 - 28. 7., cena se bude pohybovat kolem 3 500 - 3 800 Kč. Přihlášky snad budou v dohledné době. Seznam věcí do 2. třídy rozešlu v posledním srpnovém týdnu. Na konci školního roku vezmětě dětem domů vše, co ve škole mají, př. polštář a kufřík na výtvarku...

Toť snad zatím vše, pokud máte jakékoli dotaz, nebo si chcete domluvit konzultaci, neváhejte napsat. 

Přeji Vám krásný víkend a tleskám všem dětem, které účinkovaly v divadelním představení, byly úžasné.

T.K. 

 

 

Středa, 14. Červen 2017

Dobrý den,

d.ú. na pátek je z matematiky strna 10. 

Připomínám, že zítra se konají třídní schůzky od 17h.

Těším se na shledání, T.K. 

Pondělí, 12. Červen 2017

Dobrý den,

D.ú. na středu je z písanky, dokončit opis textu d, D.

Focení proběhlo moc hezky a těšíme se na výsledek, který bude snad během příštího týdne. (Cena fotky 50 Kč)

Přeji Vám hezký týden, T.K. 

 

Pátek, 9. Červen 2017

Dobrý den, 

fotit se budeme v pondělí 12.6. Půjdeme do Galerie DOX do instalace Gulliver a tam zrelizujeme naší třídní fotku. Vstupné do galerie je 40 Kč, zaplatím ho z fondu. Fotka pak bude stát 50 Kč. Předpokládám, že na ně budeme čekat min. týden. V pondělí se budeme učit pouze 1.hodinu a budeme psát do písanky. Chtěla bych Vás požádat o další pomocné linky, jak do písankového sešitu, tak do cvičného sešitu "s babkou" (cca 4 stránky). Všechny sešity dostaly děti domů, tak Vám to ukáží. 

Děkuji za spolupráci a přeji Vám krásný víkend, T.K. 

P.S. Byl by někdo ochotný nám v pondělí dělat doprovod? Zatím jsem nikoho ze školy nesehnala. Pokud byste někdo měl čas a chuť, budu moc ráda. Od školy vyrážíme v půl 10 a návrat bude kolem 12h. Zapoměla jsem si ve škole školní mobil, proto prosím případně piše emaily. Děkuji. - Doprovod už máme. 

Středa, 7. Červen 2017

Dobrý den,

D.ú. na pátek je ze slabikáře, celá strana 98.

Písanky a žákovské mám u sebe, zítra vrátím. Podepiště prosím oznámení o třídních schůzkách. Také Vás poprosím o doplnění všech omluvenek. 

Děkuji a přeji Vám hezký zbytek týdne, T.K. 

P.S. info pro nemocné: SL str. 96, písanka - opis B,b. M str. 7. 

Stránky