Blog 2. třídy

Neděle, 19. Listopad 2017

Dobrý den,

ná základě domluvy ze třídních schůzek jsem vypočítala fond 300 Kč za dítě. Z fondu bych nyní zafinancovala tyto věci:

Kniha k vánocům max 200 Kč (stále převažují Děti z Bulerbinu)

Divadelní představení Ovečka betlémská 80 Kč (23. 11.)

Za zbylých 20 Kč bych koupila materiál na vyrábění věcí na vánoční trhy.

* když by zbylo něco z knih, koupila bych dětem do třídy nějakou další hru na přestávky

Peníze, prosím, co nejdříve. Již ve čtvrtek 23. 11. jdeme do divadla.

Předem Vám děkuji za spolupráci a přeji hezkou neděli.

Neděle, 19. Listopad 2017

Dobrý den,

Kniha k vánocům max 200 Kč (stále převažují Děti z Bulerbinu)

Divadelní představení Ovečka betlémská 80 Kč (23. 11.)

Za zbylých 20 Kč bych koupila materiál na vyrábění věcí na vánoční trhy.

Peníze, prosím, co nejdříve. Již ve čtvrtek 23. 11. jdeme do divadla.

Předem Vám děkuji za spolupráci a přeji hezkou neděli.

Pátek, 17. Listopad 2017

Rekapitulace třídních schůzek z 16. 11. 2017

ČJ – stále se věnujeme psacímu písmu, žáci píší klasickým perem bez zmizíku! Začali jme psát do užších linek a pomalu upouštíme od pomocných linek. V diktátech se zaměřujeme především na gramatické jevy: velké písmeno na začátku věty a u vlastního jména. Znaménko na konci věty (. ? !). Délky hlásek a měkčení. Když píšeme věty, nejprve počítáme kolik slov ve větě je – pro lepší pochopení hranice slov. Kladu důraz také na úhlednost, proto občas někdo svou práci dostane za D.ú. přepsat, pokud bude velice neúhledná. Stále apeluji na všechny žáky a rodiče, aby s dětmi KAŽDÝ den četli nahlas, alespoň 15 minut.Intenzivnímu čtení se věnujeme vždy v úterý, tzn. děti nepotřebují tento den učebnice.

M – Počítáme stále do 20 s přechodem přes 10, nedošlo ještě k automatizaci. Děti si mohou pomáhat svým způsobem (prsty, víčka, počítadlo, když jim opravdu příklad nejde, jinak se snažíme o počítání pamětné. Počítáme tako do 100 ale pouze po desítkách a pětkách (40+15, 50-5, 70-10, 80+20 atd.). Vyvozujeme násobilku 2, 3, a 4. Zaměřujeme se na správný zápis k slovním úlohám. Rýsujeme vždy ve středu. Děti potřebují pravítko a kostičkovaný sešit. Občas někdo napíše číslici obráceně, pokud se to stane, číslici napíše několikrát na řádek správně.

PR – projekt „Rodiče před tabulí“. Pokud byste někdo měl chuť a čas připravit si jednu hodinu v rámci prvouky pro děti a obohatit je něčím zajímavým z Vašeho oboru, moc rádi Vás ve třídě uvítáme. Napište mi případně email, já Vám v hodině budu ráda asistovat.

Další informace:

- Podepisovat ŽK

- Děti do školy stále nenosí mobily, pokud ho musí mít, zamykají si ho po dobu  školního dne do skříňky.

- Na kázeň a pochvaly máme systém bručounů a diamantů (děti Vám vysvětlí)

- Prosím, dokupujte dětem sešity a pomůcky, které jim případně chybí.

- Mikuláš – děti dostanou speciální sešit na čtenářský deník.

- Vánoce – koupím dětem knížku, abychom jí mohli společně ve škole číst. (Vyberu fond)

Termíny:

23. 11. divadelní představení Ovečka betlémská (80 Kč, vyberu v rámci fondu)

6. 12. výlet do Budeniček

12. 12. vánoční trhy od 15hod, Soukenická 20
13. 12. koncert ZUŠ, kaple od 18h

23.12. – 2. 2. vánoční prázdniny

2. 1. – 6. 1. Lyžařský pobyt (cena cca 5 500 Kč)

11. 1. třídní schůzky

31. 1. školní ples

Toť vše, přeji Vám hezký sváteční den.

T.K.

P.S. 21. 11. Odpadá Angličtina a během dne za mne bude supl, mám pramoci. Děkuji Vám za pochopení.

Úterý, 14. Listopad 2017

Zítra proběhne slibovaný workshop k olympiádě Cesta do fantazie s Karlem Zemanem.

Ve 2. třídě od 14:30 do 16h.

Těšíme se, Tereza a Káťa

Pondělí, 13. Listopad 2017

Dobrý večer,

D.ú. na středu je z matematiky, p.s. str. 42

D.ú. na čtvrtek je z písanky str. 11

Přeji Vám hezký týden, T.K.

Hello,

as you know you are going to write a big test on Tuesday November 14. UNIT 1 - 3

Have a nice time, T.K.

Dobrý den,

pouze připomínám, že v pondělí a úterý čekají žáky čtvrtletní testy. Ve čtvrtek jsou pak třídní schůzky od 17h.

V pondělí si žáci na test z matematiky přinesou pravítko! V pondělí pak píší ještě test z PR.

V úterý píší test z ČJ.

Přeji Vám hezkou neděli a těším se na sektání ve čtvrtek.

V úterý píší test z ČJ.

Přeji Vám hezkou neděli a těším se na sektání ve čtvrtek.

Pondělí, 6. Listopad 2017

ČTVRTLETNÍ TESTY

Pondělí 13. 11. M a PR

Úterý 14. 11. ČJ

Náplň testů:

M: +/- do 20, po desítkách do 100, začátek násobilky 1, 2, 3, 4. Slovní úlohy, orentace na čtverečkovaném papíru (učivo v rozmezí p.s. do str. 42)

PR: učivo v rozmezí učebnice do str. 16, nebude tam rozdělění na košťálovou zeleninu atp. pouze rozdělení na ovoce a zeleninu, pak rodina savců, ptáku a hmyzu, opakování měsíců v roce.

ČJ: učivo v rozemezí učebnice do str. 29, p.s. do str. 16. Především druhy vět, slova významem nadřazená, podrazená, antonyma a synonyma. V psaném textu žáci píší správně znaménka na konci věty, velké písmeno na začátku věty a ve vlastních jménech.

Pondělí, 6. Listopad 2017

Dobrý den

D.ú. na středu je z matematiky, p.s. str. 39

D.ú. na čtvrtek je z ČJ, písanka str. 8 písmeno ř + p.s. str 15/3 a 4

Ve středu proběhne přednáška o Izreali (1-3h), přesto děti přinesou D.ú. z matematiky

Ve čtvrtek jdeme na výslavu (2-4h), první hodinu budeme mít ČJ (d.ú. s sebou)

Dnes jsem dostala výsledky z depistážního diktátu, který proběhnul minulý týden. Informovala jsem emalem rodiče dětí, kteří dostali pozvánku do PPP. Obecně se k diktátu vyjádřím na tř. schůzkách 16.11.

Děkuji Vám za spolupráci a přeji pěkné dny, T.K.

P.S. prosím, podepisujte pravidelně žákovské knížky, děkuji.