Blog 2. třídy

Pondělí, 18. Září 2017

Vážení rodiče,

zítra se vracím do školy a naší společnou hodinu věnujeme třídě. Budeme mluvit o pravidlech, o věcech, které nás čekají a jak je společně pokoříme. V pátek 22. 9. nás čeká výlet do Černošic, sraz bude v 8:30 před školou, návrat cca ve 13:30 - 14h do školy. To ještě upřesním, nicméně bylo by asi vhodné odhlásit dětem obědy. V Černošicích nás čeká přírodovědné dopoledne na zahradě a taky táborák. Děti dostanou pití (voda/čaj), koláč a buřtík s chlebem. Cena výletu 50 Kč. 

Toť zatím vše. Děkuji Vám ještě jednou za podporu a pochopení, magisterské zkoušky jsou úspěšně za mnou.

Hezký den a těším se ve škole na shledání, T.K. 

Pátek, 15. Září 2017

Dobrý den,

moc Vás všechny zdravím. Žákům byl zadán d.ú. na podělí - dopracovat vynechaná cvičení v pracovním sešitu z matematiky do strany 9. Někteří žáci stihli během hodin, někteří ne. Jde o opakování. Dále platí každý den čtení se záložkou. 

Děkuji za spolupráci a hlavně podporu, kterou mi vyjadřujete. Snažím se! V úterý 19.9. budu již zpět ve škole a zanče tedy i kroužek AJ. 

Přeji Vám hezké dny, T.K.

P.S. Plánovaný výlet do Černošic se možná přesune na čtvrtek. Vše ještě upřesním. 

Čtvrtek, 7. Září 2017

Vážení rodiče,

máme téměř za sebou 1. týden školy a děti se seznamují s novým systémem sešitů a učebnic. Zde je krátká rekapitulace i pro Vaši lepší orientaci.

V úkolníčku mají žáci již zapsaný DÚ - v sešitěch na ČJ udělat 5 stránek pomocných linek. Pro všechny zůstává hlasité čtení každý den alespoň 10 minut.

Na Čj děti nosí - učebnici, pracovní sešit 1, 1 červený sešit se širšími linkami, druhý mají na DÚ, ve škole máme ještě sešit na paní, ten domů nenosí (užší linky začnene používat až po pololetí, taktéž pracovní sešit 2)

M - učebnice, sešit s krtkem a zelený sešit. Pracovní sešity jsou na cestě. 

PR - nosí učebnici a pracovní sešit, modrý sešit mohou nechávat ve škole.

Připomínám, že do 19.9. nebudu ve škole. Pokud něco budete potřebovat, neváhejte mi napsat email. Přihlášky na AJ odevzdávejte, prosím, do šanonu na skříňce před třídou, potvrzení o platbách posílejte na můj email. Nestihla jsem napsat žákům do ŽK jejich evidenční čísla, omlouvám se.  Zůstává jim to samé, které měli minulý rok. Pokud ho nemáte nikde poznamenané, napište. 

Děkuji za pochopení a spolupráci a přeji Vám hezké dny, T.K.

Info pro nemocné: psaní - 2 libivolné texty z písanky, kterou žáci psali přes léto - psát do červeného sešitu, uč str. 6. M opakování +/- do dvaceti s přechodem přes 10, PR uč str. 4 + čtení.

Pondělí, 4. Září 2017

Dobrý den,

vítám Vás na webu 2. třídy:-)

Zde je krátká rekapitulace z dnešního dne. 

Žáci dostali veškeré nutné vybavení v podobě učebnic, pracovních sešitů, sešitů, zápisníčku a žákovské knížky. Všude je nutný podpis žáka a obal. Zakoupení těchto pomůcek vyšlo na 220 Kč na žáka. Tuto částku mi, prosím, během týdne odevzdejte. (Pracovní sešit z M a čítanku dostanou žáci během týdne)

V ŽK vyplňte, prosím, potřebné informace, dále tam naleznete rozvrh hodin a seznam věcí do 2. třídy. Bylo by fajn, kdyby do týdne žáci všechno měli. 

Máme novou paní učitelku na HV, Pavlu Frassovou, žáky místo klasického TV čeká palvání - to bude již zítra!! (Ten, kdo je po nemoci zůstává ve škole v jiné třídě)

Kroužek AJ bude letos v úterý v bloku rozdělěn do dvou skupin od 13 do 16h, přičemž 2.třída/pokorčílí zčínají od 13h (vedu je z jídelny) a končí ve 14:20 (vracejí se do družiny).  1. třída/ začátečníci pak začínají ve 14:20 a končí v 15:40 (děti vyzvedávám a vracím do družiny). Krožek začíná poprvé v úterý 19.9. 

Od 8. 9. do 19. 9. bude za mne ze studijních důvodů supl, suplovat bude převážně má sestra Františka a bude se se žáky věnovat opakování učiva z 1. třídy. Františka bude mít u sebe můj školní telefon, můžete se tedy v případě potřeby obracet na ní, já budu po tuto dobu na emailu. 

22.9. v pátek pojedeme na "přírodovědný" výlet do Černošic. 

Toť snad zatím vše. Na závěr pouze připomínám, že škola se v 8:30 zamyká, jelikož začíná povinné ranní zpívání.

 

Těším se na další společný rok a děkuji Vám mnohokrát za skvělou spolupráci. T.K. 

P.S. Opět uvítáme příspěvek ve formě toaletních potřeb a paírů na kreslení. Děkuji

Sobota, 2. Září 2017

Milí žáci, vážení rodiče,

těším se na naše první setkání ve 2. třídě v pondělí 4. září. Všichni se sejdeme na dvoře školy v 8:30, zde proběhne slavnostní zahájení, poté se přesuneme do tříd, kde setrváme zhruba do půl 10.Ve třídě jste vítáni i Vy. Děti dostanou učebnice a všechny další potřebné informace. Po dohodě s Vámi jsem dětem zakoupila veškeré pracovní sešity i obyčejné sešity a od Vás pak vyberu peníze. Od 9.45 proběhne v naší třídě krátká informační schůzka ke kroužku angličtiny pro 1. a 2. třídu (letos bude AJ v úterý). 

Těším se, T.K. 

Neděle, 2. Červenec 2017

Milé děti a rodiče,

děkuji Vám za náš krásný první rok ve škole. Nemohu uvěřit, že nám to tak rychle a hladce uteklo. Kochám se dárky a tím květinářstvím, které mám teď doma :-) 

Přeji vám všem krásné léto, odpočiňte si, opatrujte se a budu se na vás všechny těšit v září:-).

Připomínám, že žáci dostali na léto dopsat písanku a přečít 1 knihu (dle vlastního výběru), o které vypracují krátký referát. 

Důležité informace (co do druhé třídy, organizace roku atp.) zašlu koncem srpna. 

Užívejte a děkuji, Tereza Králíková

P.S. Cestovatelský deník, který žáci dostali k vysvědčeí, v sobě má adresu do školy. Děti chtěli znát adresu, aby mi mohly o prázdninách napat. Zapoměla jsem jim to při vysvědčení říct. Tak Vás poprosím a předání této informace:-) 

Úterý, 27. Červen 2017

Dobrý den,

počasí se trochu kazí, tak zavažuji různé alternativy. Sraz a návrat ale zůstává (8:30 před školou, návrat do 14h). Plavky dětem přibalte, pokud bude počasí opravdu nepříznivé, necháme plavky ve škole a půjdeme na výstavu Franty Skály, můžeme se lehce občerstvit u Prastánku a pak se proběhneme přes Letnou zpět do školy. Vše se rozhodne zítra ráno. Na vstup na výstavu mám peníze ještě z fondu.  

Další info: ve čtvrtek nebude TV, děti půjdou ale na sportovní akci, kterou má v režiji pan učitel Jeřábek. Po návratu se budeme věnovat úklidu třídy, přibalte prosím dětem desky, tam si dají všechny své papíry ze složky a lavice. 

V pátek bude vysvědčení, malé překvapení a pak rozloučení. Zabere nám to max. 2 vyučovací hodiny. 

Děkuji Vám za pocohpení a spolupráci a přeji Vám hezký den, T.K. 

 

Neděle, 25. Červen 2017

Dobrý den,

čeká nás poslední týden školy a jelikož má být tropický, budu se snažit trávit co nejvíce času s dětmi venku. Zítra půjdeme do Stromovky. Ve středu pojedeme autobusem opět do Lysolají, kde se budeme koupat. Ve čtvrtek nás čeká mše a v pátek předávání vysvědčení, kde jste vítáni!  Sladujte web, budu zde upřesňovat plány.

Na zítra si děti s sebou vezmou penál, matematiku, blok, svačinu, dostatek pití a pokrývku hlavy. Budeme odcházet po zpívání, návrat ve 12:20. Oběd normálně v jídelně. (Pokud bude pršet, zůstaneme ve škole)

Ve středu už nebude angličtina. Žáci již dostali "osvědčení" na kterém najdete i seznam slovíček a frází, které jsme se během roku učili. Také Vás poprosím průběžně domů odnášet kufřík na Vv, polštář a obsah skříňky.

Přeji Vám hezký zbytek neděle a děkuji Vám za spolupráci. T.K.

 

Středa, 21. Červen 2017

Dobrý večer,

po dlouhém zvažování jsem nakonec stanovila cílem výletu Lysolaje, které nám poskytnou dobré útočiště před vedrem. Sraz bude v pátek v 8:30 před školou, další možnost napojení je na Hradčanské u železničního přejezdu, kde budeme v 9 hodin. Posléze pojedeme autobusem 131 na zastávku U Matěje. Z tohoto bodu půjedeme pěšky do Lysolají. Je to necelé 4 Km. V Lysolajích navrhuji piknik v sadu, je tam potok a studánka se zázračnou vodou. Na konci potoka je malý bazén zřízen z hasičské nádrže. "Bazén" je tak akorát pro děti na uhlídání, ti, co neumí plavat, doporučuji kruh/křidélka. Nádrž je max. 150 cm hluboká. Další zajímavostí jsou sochy, které v Lysolajích vznikají v rámci sympózií, ty můžeme také obejít. V Lysolajích funguje i klasická hospůdka, kde seženete akorát pivo/limo a tyčinky. Návrat do Prahy je pak na Vás, z Lysolají jezdí každou půl hodinu autobus na Dejvickou (cca 15min). Děti, jejichž rodiče se nemohou výletu zúčastnint, dopravím do družiny mezi 14 a 15h. 

S sebou: pití (lze dočepaovat ze studánky), dostatek jídla, plavky, osušku, pokrývku hlavy, tužku a blok. 

Pokud máte otázky, piště sms, emaily...

Těším se na shledání v pátek a děkuji Vám za konzultace a návrhy k výletu, T.K. 

https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=14.3813892&y=50.1155581&z=14&...

P.S. Předávání vysvědčení 30.6.  bude probíhat ve škole, jde o oficiální a úřední záležitost a ty mají probíhat v budově školy. 

Pondělí, 19. Červen 2017

Dobrý den,

D.ú. na středu je ze slabikáře, celá str. 103.

Dále Vás poprosím o další pomocné linky v písankovém sešitu i vsešitu s babkou. 

Děkuji a přeji Vám hezký týden, T.K. 

Stránky