Blog 3. třídy

Středa, 15. Listopad 2017

Vážení rodiče, děkuji Vám za pochopení zrušení zítřejšího termínu třídních schůzek ve 3. třídě. Náhradní termín vám oznámím. Pokud budete potřebovat individuální termín, ozvěte se a domluvíme se na něm dle vašich potřeb. Všechny zdravím s přáním jen toho dobrého.

Úterý, 14. Listopad 2017

Vážení rodiče, prosím, čtěte informace na těchto stránkách. Je možné, že třídní schůzky 3. třídy odložíme. Děkuji Vám za pochopení.

Pátek, 10. Listopad 2017

Je mi to líto, ale úterní (14.11.2017) akce je zrušena, náhradní termín bude na jaře. Včas oznámím. Děti mají běžné vyučování. DĚKUJI za pochopení!!!

Čtvrtek, 9. Listopad 2017

Vážení rodiče, někteří z Vás byli ochotni se ujat naplánovaných akcí s dětmi v čase mé nepřítomnosti. Děkuji Vám všem za pochopení a trpělivost. V případě nejasností se ozvěte.

Pro první z nich máte níže vložené informace. Ve středu 15.11. si děti přinesou do školy pouze angličtinu. Ráno, po zpívání, odcházejí v rámci výuky na další ze série koncertů "Orchestr na kusy". Doprovod je zajištěn.

V úterý 14. 11. se v rámci výuky koná akce "Sázení stromků".

Děti přijdou do školy jako obvykle, jen v 8.30 rovnou do své třídy, poté se s doprovodem odchází na Masarykovo nádraží a odjíždí vlakem v 9.08 do Běchovic. Vracíme se na oběd.

V případě neočekávaného výrazného zhoršení počasí (silný vítr, silný déšť) je náhradní program – návštěva Zemědělského muzea.

S sebou:

- legitimaci na MHD, případně lístek (2 - tam a zpět)

- rukavice (nejlépe pracovní) – zašpiní se

- vhodné oblečení a boty do terénu

- pláštěnku

- (náhradní ponožky)

- dobrá svačina a pití

Sobota, 4. Listopad 2017

Ve středu 8. 11. se koná návštěva výstavy Kryštofa Kintery v galerii Rudolfinum.

Ze školy se bude odcházet v 15.15. Kdo má zájem, spojte se prosím s H. Marešovou a nahlašte v družině, že souhlasíte s tím, že vaše děti vyzvedne. Vyzvedneme pouze nahlášené děti. Vstup na výstavu je zdarma. Konec v 18.00 – děti budou k odevzdání u Rudolfina. Další rodičovský doprovod vítán. hedvika.maresova@seznam.cz, tel.: 777 082 454

Na 13.11 a 27.11. jsou děti i rodiče zváni se opět setkat od 14 hodin  a tvořit s paní Matoulkovou. Dílnička proběhne v učebně 3. třídy.

Vážení rodiče, z důvodu mých zdravotních potíží se na Vás obracím s prosbou, aby se děti pod Vašim dozorem naučily zpaměti vyjmenovaná slova po b,l. Prosím také o domácí procvičování párových souhlásek podle učebnice čj str. 22 -24. Děkuji Vám za pochopení a vstřícnost. V mt PS str. 22 a dále, sčítání pod sebou - procvičování. V pondělí se Vám opět ozvu.

Středa, 1. Listopad 2017

ČJ str. 22, cv. 5 děti s IVP si zvolí je dvě věty. Na zítra 2.11.

Úterý, 31. Říjen 2017

Mt zelený kostkovaný sešit - naučit se zápis převodů, vybarvit zadaný počet cm, mm na středu.

Třídní schůzky se budou konat 16.11. od 17 hodin.

Pátek, 20. Říjen 2017

Pro čas volna prosím o procvičování. ČJ - v zeleném pracovním sešitu pětiminutovky z čj do str. 15 - děti si zvolí na každé stránce ze sloupečků a vypracují vybraná slovní spojení - nejméně 5. V čítance str.16 - na 31.10. hlasité čtení. Děti s IVP si připraví jeden odstavec, který si vyberou. V MT - modrý pracovní sešit matematické pětiminutovky. Do str. 5 (z každého cvičení alespoň polovinu části - ze 4 sloupečků 2 vypracovat)  a pak str. 16,17. V PR PS str.13, cv.2 dopsat odpovědi na otázky. DĚKUJI.

Čtvrtek, 19. Říjen 2017

Zítra v čj se v diktátu objeví slovní spojení ze str. 18, cv. 2

V pondělí 30. října  od 14 hodin proběhne v učebně 3. třídy dílnička vedená paní Matoulkovou. Všichni jste srdečně zváni.

Úterý, 17. Říjen 2017

Čj z čítanky zvolit na str. 12 básničku - na pátek 20.10.

PR PS str.12, cv.3 na pátek 20.10.